Ймовірність завершення будівництва Північного потоку-2 складає 90%

16 листопада 2018

Ймовірність завершення будівництва Північного потоку-2 складає 90%, переконаний провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Віктор Логацький. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" він пояснив, що Україні потрібно буде вжити заходів щодо його використання як функціонуючої бізнес-одиниці.

"Американська адміністрація останнім часом діє точково. Тому, можливо, далі будуть зроблені точкові санкції проти конкретних компаній-учасників проекту Північного потоку-2, проти керівників цих компаній як фізичних осіб", — зазначив Віктор Логацький.

Він також додав, що, на його думку, "ймовірність завершення будівництва складає 90%. Газпром гарантує, що цей проект буде фінансово забезпечений і виконаний. Якщо цей газопровід буде все ж побудований, важливо вжити заходів щодо його використання як функціонуючої бізнес-одиниці, тобто наскільки він буде завантажений і наскільки від цього програє українська газотранспортна система."

Нагадаємо, що Північний потік-2 ще не побудований, але загрожує тим, що Росія зможе в обхід України здійснювати транзит газу до Європи. Таким чином, Україна втрачає функцію країни-транзитера.

Крім того, днями до України приїжджав міністр енергетики США Таріх Перрі. Він зустрічався з прем’єр-міністром Украйни Володимиром Гройсманом. Міністр енергетики США сказав, що Сполучені Штати продовжують протистояти будівництву газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік, які дозволять Росії обійти Україну в транзиті газу в Європу. Він додав, що Сполучені Штати готові працювати як партнери з Україною в енергетичній сфері.


Джерело:

Віктор Логацький

Провідний експерт енергетичних програм


Фахівець в області економіки використання природних ресурсів, інвестиційного менеджменту та корпоративного управління. Має успішний практичний міжнародний і вітчизняний досвід з реструктуризації бізнесу та реорганізації компаній.

Кандидат економічних наук. Понад 20 наукових праць, опублікованих в Україні і за кордоном.

Експерт низки міжнародних проектів і досліджень у сфері економічного обґрунтування будівництва, реконструкції та функціонування об’єктів енергетичної інфраструктури та екології.

Член Робочого комітету «Скраплений природний газ (LNG)» Міжнародного газового союзу (2000–2005 рр.).

Сертифікований інженер-проектувальник.

Працював на керівних посадах провідних вітчизняних та міжнародних нафтогазових та інжинірингових компаній: Укрнафта, Нафтогаз України, ТНК, Хантимансійськнафтогазгеологія, Metso Automation, ILF Consulting Engineers.

У Центрі Разумкова працює з січня 2015 р.