Журнал "Національна безпека і оборона"

2024

№ 1-2 Війна і майбутні вибори в Україні: виклики та перспективи

Після закінчення війни та настання сталого миру в Україні відбуватиметься повернення до нормального функціонування системи демократичного врядування, що передбачатиме у т. ч. проведення загальнонаціональних (парламентських, президентських) та місцевих виборів (виборів органів місцевого самоврядування)...


2023

№ 3-4 Журнал № 3-4 "Стратегічні партнери України"

Війна в Україні створила нові виклики і загрози, спровокувала небезпечну поляризацію світової спільноти, ескалацію конфліктності та непередбачуваності на глобальному і регіональному рівнях. В умовах широкомасштабної російської агресії тривають складні процеси становлення воєнної дипломатії Києва, вдосконалення і трансформації її цілей, завдань і пріоритетів на ключових зовнішніх напрямах, у т. ч. принципів і мотивів стратегічного партнерства.


№ 3-4 Резюме журналу № 3-4 "Стратегічні партнери України"

Проєкт «Стратегічні партнери України» здійснений Центром Разумкова за підтримки Представництва Фонду Аденауера в Україні. Складовими цього проєкту є: аналітична доповідь «Стратегічні партнери України», матеріали заочного круглого столу (серія тематичних інтерв’ю представників влади і незалежних експертів), результати експертного і загальнонаціонального досліджень, ряд авторських статей.


№ 1-2 Російсько-український конфлікт: від повномасштабної війни до вирішення конфлікту і повоєнного відновлення

570 днів Україна живе в умовах повномасштабної війни проти російського агресора, відстоюючи свою свободу, незалежність і саме право на існування. Протягом цього часу наша країна зазнала втрат і руйнувань такого масштабу, які важко було навіть уявити на Європейському континенті після Другої світової війни. Зруйновані вщент міста і села десятки тисяч загиблих, штучно створена екологічна катастрофа і постійний ядерний шантаж, депортація українських дітей країною-агресором — відвертий акт геноциду українського народу, системне знищення енергетичної, транспортної та аграрної інфраструктури країни — війна проти цивільного населення, спровокована війною міграційна і демографічна криза. Це далеко не повний перелік лиха, завданого російською агресією.


2022

№3–4  Політико-ідеологічні орієнтації громадян України в умовах російської агресії

Широкомасштабна збройна агресія росії проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022р., кардинально змінила ситуацію в Україні та світі. Український народ зазнав багатотисячних втрат, багато громадян стали жертвами тортур і нелюдського поводження, кілька мільйонів людей опинилися за межами держави, рятуючи життя від війни, агресор примусово депортував з території України тисячі дорослих і дітей. Наша країна зазнала небачених руйнувань, втратила значну частину економічного потенціалу, інфраструктури, в т.ч. соціально-культурної, деякі території стали зонами екологічної катастрофи, деякі — досі тимчасово окуповані ворогом. По суті, йдеться про спробу геноциду російським агресором цілої європейської нації — явище, яке важко собі уявити у третьому тисячолітті.


№1–2 Україна на шляху до ЄС: реалії і перспективи - Резюме

№1–2 Україна на шляху до ЄС: реалії і перспективи - Повний текст

У рамках проекту, реалізованого Центром Разумкова за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, підготовано аналітичну доповідь, проведені загальнонаціональне та експертне опитування, організовані інтерв’ю (заочний круглий стіл) з представниками влади та незалежними експертами, а також підготовлені авторські статті, присвячені різним аспектам відносин Україна-ЄС.