Питання з додатковими нарахуваннями буде вирішене для тих, хто має газові лічильники

09 грудня 2018

Питання з додатковими нарахуваннями буде вирішене для тих, хто має газові лічильники, переконаний провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Віктор Логацький. Про це він розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері".

"Платіжки, які надходять кожному домогосподарству,є досить вразливим аспектом. Нафгогаз заперечує, що він не врегулював питання з облгазами, запевняючи, що питання врегульовано за рахунок збалансованого нарахування технологічних витрат газу. Нафтогаз також підтверджує думку прем’єра, що дійсно додаткових нарахувань не повинно бути", — зазначив Віктор Логацький.

Він додав, що "у нас є багато домогосподарств, які не мають газових лічильників. Це насамперед жителі багатоповерхових будинків. Тому вони будуть змушені платити за нормами. Таким чином, щодо звернення прем’єр-міністра до громадян платити за фактичне споживання газу, то це питання буде вирішене для тих, хто має лічильники для обліку газу".

Щодо встановлення лічильників, Віктор Логацький прокоментував, що держава вже нічого не має робити.

"За нинішніми нормативними актами це зобов’язання покладено на облгази, тобто на дистриб’юторів, компанії, які займаються розподілом газу. А облгази — це оператори системи розподілу газу", — пояснив Логацький.


Джерело:

Віктор Логацький

Провідний експерт енергетичних програм


Фахівець в області економіки використання природних ресурсів, інвестиційного менеджменту та корпоративного управління. Має успішний практичний міжнародний і вітчизняний досвід з реструктуризації бізнесу та реорганізації компаній.

Кандидат економічних наук. Понад 20 наукових праць, опублікованих в Україні і за кордоном.

Експерт низки міжнародних проектів і досліджень у сфері економічного обґрунтування будівництва, реконструкції та функціонування об’єктів енергетичної інфраструктури та екології.

Член Робочого комітету «Скраплений природний газ (LNG)» Міжнародного газового союзу (2000–2005 рр.).

Сертифікований інженер-проектувальник.

Працював на керівних посадах провідних вітчизняних та міжнародних нафтогазових та інжинірингових компаній: Укрнафта, Нафтогаз України, ТНК, Хантимансійськнафтогазгеологія, Metso Automation, ILF Consulting Engineers.

У Центрі Разумкова працює з січня 2015 р.