Перебоїв із поставками дизпалива не буде: прогнози експерта

Медіа

Експерт Центру Разумкова Максим Білявський заявив, що Україна може з легкістю замінити російське дизпаливо.

Дефіциту дизпалива не буде, тому що вітчизняний ринок нафтопродуктів перейде на інші джерела поставок, зазначив він. Збільшиться кількість поставок через морські термінали і з країн Європейського Союзу, додав експерт. Постачальники нафтопродуктів готові замістити дефіцит, який може виникнути внаслідок тимчасового припинення поставок російського дизпалива, тут питання в готовності української сторони до подібних змін, заявив Білявський.

Він вважає, що зараз це більше схоже на політичну гру, що з 1 вересня поставки дизельного палива з Російської Федерації будуть відновлені.

Нагадаємо, що з 1 серпня Кабмін ввів спецмита на широкий спектр товарів з Росії, в тому числі і на дизельне паливо. Найбільші російські імпортери вже заявили, що припинять через це поставки нафтопродуктів на Україну.

Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym