Потрібен новий санкційний пакет по російській нафті

21 березня 2023

Річ у тому, що за крайні два тижні, всупереч існуючим санкціям, простежуються дві насторожуючі тенденції. Обсяги експорту російської нафти — зростають, а дисконт від Brent зменшується.

Нажаль, цей тренд зберігатиметься, якщо залишити без реакції наступну інформацію. Наприкінці лютого, цінове агенство Argus ввело нове котирування для російської Urals.

Раніше Argus використовувало умову доставки CIF (в порти ЄС) для розрахунку котирування Urals, в якому право власності на товар переходило в порту призначення (без логістичних витрат на доставку до дверей клієнта — у різних країнах вони різні та й назавжди прозорі).

Тепер, нове котирування (всупереч існуючим практикам) прив’язано до DAP (доставка до дверей споживача у Індії) та визначається шляхом опитування постачальників і трейдерів. Читайте інакше — поле для маніпуляцій з результатами цих опитувань, та, відповідно рівнем індикативу.

Як бачимо, має місце спроба повернути відпускні ціни російської нафти на досанкційний ціновий рівень.

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym