Завдяки понаднормовій роботі приватних ТЕС, державні можуть провести планові ремонти

23 вересня 2022

На сьогодні теплову генерацію фактично витягує приватна генеруюча компанія, зазначив представник "Центру Разумкова".


Приватні ТЕС несуть найбільше балансуюче навантаження в українській енергосистемі та перевиконують план "Укренерго", що дозволяє державним станціям завершувати планові ремонти.

Про це в ефірі "Громадського радіо" повідомив провідний експерт енергетичних програм "Центру Разумкова" Максим Білявський.

"Маємо розуміти, що на ТЕС зараз припадає найбільше навантаження. Базове навантаження відпускають атомні електростанції, а регулювання частоти відбувається за рахунок ГЕС, ГАЕС, ТЕС і ТЕЦ. На сьогодні теплову генерацію фактично витягує приватна генеруюча компанія. Наскільки мені відомо, вони перевиконують свій план, який був доведений диспетчером "Укренерго". Завдяки приватній генерації державні має зараз можливість провести планові ремонтні роботи", — розповів експерт.

Коментуючи підготовку до проходження Україною опалювального сезону та до чого готуватися українцям взимку він підкреслив, що завзяття у енергетиків не менше, ніж у українських захисників.

"Наша галузь і люди у ній фантастичні. Це герої енергетичного фронту. Вони зробили і роблять все для того, аби незважаючи на усі безпрецедентні ситуації і виклики, опалювальний сезон пройшов успішно. Тому я налаштований не настільки песимістично, як деякі мої колеги. І закликаю українців довіряти енергетикам так само, як ми довіряємо ЗСУ", — розповів Білявський.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym