Запаси газу в ЄС за червень-липень зросли на 15% більше, ніж торік

28 липня 2022

Свою точку зору на ситуацію із запасами газу в країнах Європейського союзу висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський. Відповідний пост він розмістив на персональній сторінці в соціальній мережі Facebook.


Паніка зайва.

Зростання газових котирувань на окремих європейських хабах — це вплив інформаційно-психологічного фактору, який вчергове застосувала держава-терорист.

Насправді, статистичні дані свідчать про збалансованість європейського ринку. Це підтверджується результатом торгових сесій на французькій та британській біржі.

  1. Надходження. Станом на 22 липня, всього з початку року в ЄС надійшло (247,8 млрд.куб.м) на 2% або 5 млрд.куб.м більше, аніж за аналогічний період минулого року. І це на фоні 40% падіння обсягів поставок російського газу.
  2. Споживання. Зменшилось на 22% до рівня 235 млрд.куб.м за розглядуваний період. Подальше зниження обсягів споживання (при поточному режимі поставок російського газу) дозволить збільшити темпи накопичування газу в європейські сховища.
  3. Запаси. За червень-липень, запаси у сховища ЄС зросли на 2,8 млрд.куб.м, що на 15% більше за аналогічний період минулого року. Це доволі втішний результат на фоні відбору газу через потребу генерації та систем кондиціонування.

Перевіряймо факти і зберігаймо впевненість: ворог буде переможений, — наголосив у своєму дописі експерт.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym