Загарбники б'ють по вузлах з'єднань між генеруючими потужностями та електромережею

23 жовтня 2022

збройні сили російської федерації завдають ударів по відповідальних вузлах, які з'єднують різні типи генеруючих потужностей з енергосистемою України, намагаючись зруйнувати зв'язок між потужностями і мережею, якою транспортується електроенергія.


Про це сказав провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський у програмі «Насправді».

«російські енергетики фактично допомагають збройним силам російської федерації атакувати об'єкти критичної інфраструктури, створюючи гуманітарну катастрофу. Ворог цілить по відповідальних вузлах і деталях, що з'єднують різні типи генеруючих потужностей з енергетичною системою України, аби зруйнувати цей зв'язок між потужностями та мережею, якою транспортується електроенергія», — зазначив Білявський.

За його словами, більшість таких уражень припала на об’єкти теплової генерації. На його думку, росіяни таким чином мають на меті максимально скоротити регулюючу потужність енергосистеми України.

«Тобто, фактично, вони намагаються позбавити енергосистему України можливості реагувати на попит, коли промислові підприємства або споживачі в певний момент бажають збільшувати споживання електроенергії», — пояснив Білявський.

Водночас, зазначив він, є ураження вузлових з'єднань між атомною генерацією та енергосистемою. Найімовірніше, зауважив експерт, мета цих дій — відрізати українську енергосистему від базової потужності, яка генерується атомними електростанціями.

«Тим самим ворог намагався змінити сталий режим роботи атомної електростанції й, можливо, спровокувати певну аварійну ситуацію. Але це йому не вдалося», — підкреслив фахівець.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym