Туреччина продовжує скорочувати закупівлю російського газу

25 травня 2020

Геополітична напруженість у взаємовідносинах між Туреччиною та РФ, а також глобальне падіння цін на зріджений газ, змушують Анкару скорочувати закупівлю блакитного палива із РФ.

За результатами квітня місяця у порівнянні з попереднім роком, поставки російського газу в Туреччину скоротилися у 7 разів.

Дана ситуація з однієї сторони зменшує фактичні обсяги товаротранспортної роботи вітчизняною газотранспортною системою, але і водночас створює передумови для зміцнення співпраці між Україною та Туреччиною, зокрема через диверсифікацію поставок природного газу в нашу державу та розбудову східноєвропейського газового хабу.

«Частка російського газу на ринку Туреччини буде зменшуватись. Такі зміни відкривають нашій державі нове вікно дипломатичних можливостей, зокрема в частині завантаження ГТС та ПСГ», — прокоментував подію провідний експерт Центру Разумкова Максим Білявський.

Також на думку експерта, реструктуризація балансу безумовно вплине на рівень дохідності проекту «Турецький потік», створюватиме відповідний сигнал для ЄС, а також сформує новий порядок денний у перемовинах між Botas та Газпромом в частині продовження контракту на закупівлю газу, який діє до 2021р.

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym