Складові кінцевої вартості газу для населення

08 листопада 2018

Джерело:

Кінцева вартість газу для населення включає в себе вартість видобутку газу, його транспортування магістральними газопроводами та мережами облгазів, а також враховує націнку облгазів і НАК "Нафтогаз України".

Радник міністра зазначив, що дані щодо формування кінцевої ціни на газ для незахищених верств населення складені станом до 1 листопада 2018 року, тобто з рішенням уряду про підвищення вартості газу для населення на 23,5%.

За словами Білявського, ціна природного газу має наступну структуру: безпосередньо видобуток блакитного палива, далі — його транспортування магістральними газопроводами високого тиску. Наступне, зазначив він, — це транспортування природного газу через газорозподільні мережі, тобто мережі облгазів. Плюс поставки і націнка облгазів і "Нафтогазу".

"Мені відома розбивка за структурою ціни тисячі кубічних метрів, яка мала місце до 1 листопада. Видобуток — 4942 грн, транспортування — 126 грн, розподіл — 449 грн, постачання/націнка облгазів — 173 грн, націнка "Нафтогазу" — 132 грн.

Водночас експерт додав, що після підвищення ціни на газ для населення, швидше за все, згадані вище складові формування вартості блакитного палива не зміняться, а можуть змінитися тільки їх цінові характеристики.

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym