Росія посилюватиме свій вплив на газовий ринок ЄС

19 листопада 2019

Китай у зв’язку з швидким нарощуванням потужностей альтернативної енергетики та збільшенням власного видобутку природного газу в перспективі відмовиться від імпорту російського блакитного палива, що змусить РФ посилити ресурсну експансію на європейський континент.

Про це розповів провідний експерт енергетичних програм Разумков Центр Максим Білявський під час інтерв’ю на UATV, зазначивши що стратегічною метою для України має стати створення спільно з Польщею східноєвропейського газового хабу на противагу німецьким площадкам через які продається російський газ.

Говорячи про Північний потік-2, експерт зазначив, що газопровід буде побудований і починаючи з вересня 2020 року запрацює на повну потужність.

«Сьогодні потрібно адаптуватись до викликів та забезпечити завантаженість української газотранспортної системи. Що для цього потрібно? Системні зміни, бажання та прозорість на усіх рівнях, як комерційному так і моральному», — зауважив Білявський.

На думку експерта, без реальних дій та сигналів України у глобальному вимірі, жодна країна світу не застосує санкції. Тому Україна має апелювати до принципу енергетичної солідарності, якщо повністю впровадить європейське законодавство, сформує конкурентну тарифну пропозицію та забезпечить незалежність оператора газотранспортної системи.

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym