Навіть не шантаж: чому газові ігри путіна вдарять по самій росії

24 березня 2022

Це рішення надає два сигнали. Найперше — агресор шукає будь-які можливі способи, аби реанімувати свою економіку і зменшити швидкість знецінювання рубля. По-друге, введення таких умов оплати пришвидшить відмову центральноєвропейських країн від російського газу, і це призведе навпаки до зменшення виручки від його реалізації та відповідно дотацій армії окупантів.  Більше того, якщо б і відбувся практичний перехід на оплату в рублях за російський газ — це б стало першим кроком до демонтажу моделі довгострокових контрактів за які боровся Газпром, зокрема шляхом недопоставок блакитного палива на європейський ринок. Тому радше такі заяви мають геополітичну мету, — задати власний порядок денний напередодні приїзду Президента США до Варшави.

Стосовно спотових цін, вони повернуться у коридор до 1000 доларів за тисячу кубометрів в найближчі три дні. Поточне здорожчання,-це ситуативний вплив інформаційного фактору.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym