Космічні рахунки за опалення: хто винен

29 січня 2017

"Є кілька причин великих сум у платіжках за опалення. Грудень був холодніший за листопад. Щоб зберігати стабільну температуру у квартирах, довелося спалювати більше Гкал. Крім того, на початку грудня внесли коригування за листопад. Послугу нарахували більш, ніж за один календарний місяць. У листопаді показники знімали раніше, ніж закінчився місяць. От частину і врахували у грудень", — сказав він.

Однак головною причиною великих сум у платіжках за опалення Логацький називає відмову деяких власників індивідуальних лічильників на тепло подавати їх показники.

"Але найголовніша причина — недобросовісні сусіди. У деяких багатоквартирних будинках мешканці, які мають індивідуальні лічильники тепла, не подали показники. Тому «Київенерго» взяло загальний показник у будинку і поділило його на кількість квартир без індивідуальних лічильників. Тому люди, які не надали дані, узагалі нічого не заплатили, а хто не встановив індивідуальні лічильники тепла у квартирах, були змушені платити за всіх", — додав експерт.


Віктор Логацький

Провідний експерт енергетичних програм


Фахівець в області економіки використання природних ресурсів, інвестиційного менеджменту та корпоративного управління. Має успішний практичний міжнародний і вітчизняний досвід з реструктуризації бізнесу та реорганізації компаній.

Кандидат економічних наук. Понад 20 наукових праць, опублікованих в Україні і за кордоном.

Експерт низки міжнародних проектів і досліджень у сфері економічного обґрунтування будівництва, реконструкції та функціонування об’єктів енергетичної інфраструктури та екології.

Член Робочого комітету «Скраплений природний газ (LNG)» Міжнародного газового союзу (2000–2005 рр.).

Сертифікований інженер-проектувальник.

Працював на керівних посадах провідних вітчизняних та міжнародних нафтогазових та інжинірингових компаній: Укрнафта, Нафтогаз України, ТНК, Хантимансійськнафтогазгеологія, Metso Automation, ILF Consulting Engineers.

У Центрі Разумкова працює з січня 2015 р.