Інцидент із вдовою "кіборга". Чому ображають бійців АТО та їхніх рідних?

31 березня 2017

Чому в Дніпрі, яке позиціонує себе як "місто патріотів", стали можливими випадки з ображанням бійців та їхніх рідних? Серед імовірних причин провідний експерт Центру імені Разумкова Віктор Зам’ятін називає прорахунки держави в інформаційній політиці.

"Є соціологічні дані, які ми опрацьовували в листопаді 2016 року, і можемо говорити, що загальні суспільні настрої щодо бійців АТО, ветеранів АТО та їхніх родичів в Україні цілком позитивні", — наголошує Зам’ятін.

"Але, звичайно, ми не можемо говорити про стовідсотковість, — додає він. — Ми не можемо забувати про те, що в усіх великих містах, особливо на сході України, є чимало людей неукраїнського походження, яким іноді важко адаптуватись. Ми бачили також багато спекуляцій на тему протиставлення української і російської мов, української і російської культур".

"Напевно, недопрацьовують і органи місцевої влади, і ЗМІ, і уряд, який би мав реалізовувати державну інформаційну політику. В Україні зараз немає цілісної, чітко визначеної стратегії формування національної єдності громадян України", — наголошує Віктор Зам’ятін.

"Нагальна потреба в такій політиці існує, вона підтверджена численними соціологічними опитуваннями, багатьма конкретними ситуаціями. Не може бути в одному суспільстві різного ставлення, коли йдеться про ставлення до родини героя. Треба знайти спосіб це розв’язати. Негативне ставлення до учасників АТО і їхніх родин може бути продиктоване багатьма чинниками: і етнічним походженням людини, і впливом пропагандистських факторів, ЗМІ, колом спілкування, церквою. Однак у суспільстві треба виховувати повагу до героїв, своєї Батьківщини. Це завдання не лише освітніх закладів, це має бути дуже широка, комплексна програма", — сказав у коментарі Радіо Свобода експерт.


Віктор Замятін

Директор політико-правових програм


Народився 13 січня 1966 року.

Освіта:

Закінчив історичний факультет Московського державного університету ім. Ломоносова, стажувався у Франції, Ізраїлі.

Робота:

Працював журналістом видань «КоммерсантЪ», «День».

З 2007 по 2010 роки працював головним консультантом, завідувачем відділу в секретаріаті Президента України.

З грудня 2012 року — провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова.

Заслужений журналіст України, державний службовець третього рангу.

Володіє англійською, сербською, хорватською, французькою і польською мовами.

(044) 201-11-92

zamiatin@razumkov.org.ua

viktor.zamiatin