Бліцкриг партій-новачків? Політологи оцінили перспективи участі нових опонентів Зеленського у майбутніх виборах

13 грудня 2021

На тлі падіння популярності партії Слуга народу потенційні політичні конкуренти Володимира Зеленського та його політсили почали активно заявляти про себе, пише журнал НВ.

Кілька політологів прокоментували НВ перспективи цього процесу.

«Шансів на формування монобільшості в наступному скликанні у Слуги народу практично немає, це вже зрозуміло давно», — констатує Олексій Розумний, провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова. Тому вже зараз потенційні політичні конкуренти Зеленського або СН почали активно заявляти про себе.

Розумний нагадує, що починаючи з парламентських виборів — 2019 перелік основних політичних гравців залишається незмінним. Однак «нові» обличчя, які представляє Слуга народу, свою популярність втратили, а «старі» її особливо не наростили. Як наслідок, зростає частка «нейтрального» електорату — людей, що не хочуть обирати з наявної пропозиції. Тому поява нових проєктів напередодні парламентських виборів можлива, прогнозує Розумний. І на цю нішу вже є багато претендентів.

Розумний прогнозує, що СН у будь-якому разі в наступному скликанні доведеться серйозно поділитися владою — у складі широкої коаліції. І от саме на потенційних партнерів Зеленського і можуть робити ставки великі бізнесмени, підсумовує він.


Джерело:Олексій Розумний

Провідний експерт політико-правових програм


Народився у 1992 році в Києві.

Освіта:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет (2014).

Кандидат політичних наук (2017).

Робота:

Жовтень 2015р. – червень 2016р. — екскурсовод І категорії в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Листопад 2017р. – березень 2018р. — молодший науковий співробітник аналітично-інформаційного відділу Національного інституту стратегічних досліджень.

З квітня 2018 р. — експерт політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-98

rozumnyi@razumkov.org.ua