Як українці реагують на воєнну істерію?

28 січня 2022

В грудні ми спільно з "Демократичними ініціативами" робили опитування, де ставили багато питань, зокрема, щодо накопичування Росією військ на кордоні з Україною. Ці дані ми, до речі, ніде не оприлюднювали. Ми цікавилися у респондентів про їхню поведінку у випадку вторгнення. 10,5% обрали варіант, що вони приєднаються до Збройних сил для відсічі агресії на фронті, 9,5% сказали, що приєднаються до добровольчих сил для боротьби з агресором в тилу, 23% пообіцяли надавати посильну невійськову допомогу, а решта або нічого не робитиме чи спробує виїхати з країни, а понад 20% взагалі не вірять в такий розвиток подій. Тобто 20% декларують намір чинити опір агресору і ще 23% готові допомагати країні боротися. За віковою ознакою готові приєднатися до збройних сил, в основному, люди до 50 років. Якщо брати гендерну структуру, то 4% жінок заявили, що готові приєднатися до ЗСУ.

Коли у українців конкретно питають про найголовніші питання для них особисто і для країни, проблема бойових дій на Донбасі завжди входить до трійки-четвірки ключових. Якось деталізувати зміну ставлення громадян до цього напруження, мабуть, вдасться вже під час наступних досліджень.


Джерело:

Олексій Розумний

Провідний експерт політико-правових програм


Народився у 1992 році в Києві.

Освіта:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет (2014).

Кандидат політичних наук (2017).

Робота:

Жовтень 2015р. – червень 2016р. — екскурсовод І категорії в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Листопад 2017р. – березень 2018р. — молодший науковий співробітник аналітично-інформаційного відділу Національного інституту стратегічних досліджень.

З квітня 2018 р. — експерт політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-98

rozumnyi@razumkov.org.ua