Аналітична доповідь "Війна, інтеграційний рух і чорноморський чинник: недооцінені можливості" (березень 2024р.)

PDF


Віктор Замятін
директор політико-правових програм Центру Разумкова

Василь Юрчишиндиректор економічних програм Центру Разумкова


Повномасштабна фаза війни з росією значно вплинула на процеси розвитку як внутрішньої, так і зовнішньої політики України. Зокрема, після початку повномасштабного вторгнення шлях європейської та євроатлантичної інтеграції в ширшому сенсі (не лише у вигляді формального вступу до Європейського Союзу та НАТО) українське суспільство стало сприймати як безальтернативний шлях подальшого цивілізаційного розвитку. З цим, очевидно, пов’язуються як сподівання на підтримку у протистоянні ворогу, так і надії на післявоєнне відновлення, досягнення макроекономічної стабільності, конкурентоспроможності вітчизняного бізнесу, відчутне покращення добробуту домогосподарств.

Зрозуміло, що автоматичного приєднання України до «європейського клубу» не відбудеться. Тим більше, станом на сьогодні, країни, що вже є членами ЄС і захищені парасолькою НАТО, ще перебувають в інших парадигмах бачення світу, мають здебільшого дещо інші оцінки ситуації та її подальшого розвитку, не кажучи про те, що жодна з них не готова до прямого воєнного зіткнення, і тому всіляко намагатиметься уникнути такої загрози.

Тому надзвичайно важливе значення має встановлення справжнього, побудованого на взаємних інтересах партнерства з тими країнами, які долучилися до загальноєвропейських інтеграційних процесів відносно недавно, зокрема Болгарією, Румунією (2007 р.), Хорватією (2013 р.).

У виданні зосередено увагу на особливостях політичних та економічних процесів у Болгарії та Румунії — двох країн, які вже пройшли чималий суперечливий шлях до Євросоюзу, і з якими останніми роками в України суттєво покращилися відносини.

Віктор Замятін

Директор політико-правових програм


Народився 13 січня 1966 року.

Освіта:

Закінчив історичний факультет Московського державного університету ім. Ломоносова, стажувався у Франції, Ізраїлі.

Робота:

Працював журналістом видань «КоммерсантЪ», «День».

З 2007 по 2010 роки працював головним консультантом, завідувачем відділу в секретаріаті Президента України.

З грудня 2012 року — провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова.

Заслужений журналіст України, державний службовець третього рангу.

Володіє англійською, сербською, хорватською, французькою і польською мовами.

(044) 201-11-92

zamiatin@razumkov.org.ua

viktor.zamiatin