Газпром готується до тривалих перемовин з Україною щодо мабуйтнього транзитного контракту

05 липня 2019

ВАТ «Газпром» збільшило темпи закачування природного газу до європейських газосховищ. Це може свідчити про підготовку російського монополіста до тривалих перемовин з Україною. Таку думку висловив провідний експерт енергетичних програм Разумкова Центру Максим Білявський.

«Рівень заповненості європейських газосховищ вже 73%. Торік такий показник був досягнутий лише наприкінці серпня. Найбільш активно закачує Газпром, за орієнтовними підрахунками росіяни планують накопичити понад 11 млрд. кубометрів», — зазначив Білявський.

На думку експерта, збільшення темпів закачування також пов’язано із зменшенням ціни у європейських газових хабах до $130 за тисячу кубометрів.

Причому стримати подальше падіння котирувань ймовірно не зможе навіть аномальна спека, яка впливає на збільшення виробнитцва електроенергії для покриття попиту систем кондиціювання.

Відтак варто очікувати в серпні місяці поточного року зменшення обсягів поставок LNG-газу. У червні на фоні стабільних поставок блакитного палива з Норвегії, завантаженість LNG-терміналів зросла на 20%, а поставки російського газу трубопроводами знизились на 2%.

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym