Чому Майдани відбуваються восени?

22 листопада 2016

Нарешті експерти радять звернути увагу на специфіку пізньої осені — пори року, яка мало кому подобається.

"Україна — це країна дуже сезонного характеру. Восени, особливо пізньої осені, росте незадоволеність людей усім", — каже ВВС Україна Андрій Биченко, соціолог з Центру Разумкова.

"Влітку в Україні можна жити взагалі без грошей: це дозволяє і клімат, і надзвичайно доступні продукти харчування. Взимку ж все кардинально міняється. І от якраз восени відбувається перехід від цілком комфортних умов проживання до зовсім некомфортних", — пояснює він.

Чинників, які впливають на самопочуття людей у цей період, чимало, продовжує пан Биченко.

Через зменшення кількості сонячних днів і падіння температури у людей закономірно погіршується настрій. Помітно зростають фінансові витрати — потрібно купувати теплий одяг, приходять квитанції, у яких враховується опалення житла, до школи потрібно збирати дітей.

"І все це відбувається фактично одночасно", — резюмує Андрій Биченко, тут же зауважуючи, що розповідає про власні припущення, не підтверджені жодними науковими обґрунтуваннями.

 

Андрій Биченко

Директор соціологічної служби


Народився в 1973 році в Києві.

Освіта:

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», електроакустичний факультет (1995).

Робота:

  • Протягом 1995–1999 років працював в Агентстві маркетингових досліджень; медіа-бюро АО «Консалтинг Україна» (провідний спеціаліст), рекламно-маркетинговій компанії «Прайм» (керівник консалтинг-центру), виробничо-торгівельній фірмі «Індустріальні дистрибуційні системи» (аналітик); 
  • з січня 2000 року — директор соціологічної служби Центру Разумкова.

(044) 201-11-94

ab@razumkov.org.ua