Ціна народної любові. Навіщо влада активно роздає гроші українцям

27 січня 2022

Команда Володимира Зеленського хоче створити Фонд майбутніх поколінь і перейти до другого етапу пенсійної реформи. Все це намічено на 2023 рік. Раніше влада вже запустила кілька соціально-економічних ініціатив з підтримки населення і бізнесу в умовах пандемії. Проблема в тому, що всі ці проекти не встигають за економічним зростанням країни. Навіщо влада йде на такі ризиковані для бюджету заходи і до якого результату це призведе — в матеріалі РБК-Україна.


"Для українців важливий інтегральний економічний ефект від ситуації в країні. Тому я б сказав, що зростання цін і комуналки помітно перевищує всі стимулюючі виплати від влади. Але ці виплати можуть трохи компенсувати негативний вплив від тарифної, цінової та економічної ситуації в країні", — припустив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

Виходить, що виборця доведеться регулярно "підживлювати" хорошими справами аж до виборів, щоб отримати від цього будь-які електоральні дивіденди. Або ж потрібно працювати з народом на короткій дистанції. Якщо правляча команда різко підвищує зарплати і пенсії в період виборчої кампанії, то це, безумовно, додасть їй "балів" і прихильності українців, зазначив Биченко.


Джерело:


Андрій Биченко

Директор соціологічної служби


Народився в 1973 році в Києві.

Освіта:

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», електроакустичний факультет (1995).

Робота:

  • Протягом 1995–1999 років працював в Агентстві маркетингових досліджень; медіа-бюро АО «Консалтинг Україна» (провідний спеціаліст), рекламно-маркетинговій компанії «Прайм» (керівник консалтинг-центру), виробничо-торгівельній фірмі «Індустріальні дистрибуційні системи» (аналітик); 
  • з січня 2000 року — директор соціологічної служби Центру Разумкова.

(044) 201-11-94

ab@razumkov.org.ua