Cаудити на фоні COVID-19 змінюють стратегію

26 травня 2020

Саудівська Аравія змінює стратегію подолання наслідків пандемії та нафтової кризи шляхом збільшення інвестицій в американську економіку, зокрема за березень — квітень поточного року було придбано акцій Bank of America та 24 компаній на суму $9,8 млрд. при дефіциті власного бюджету в $55 млрд.

Таку думку висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський.

«Обрана стратегія свідчить про бажання саудитів збільшити рівень економічних контактів із США для забезпечення подальшої кооперації в нафтовому секторі та підтримки у майбутньому контрактів на закупівлю озброєння. Фактично така акція, це також крок до мінімізації ризиків за будь-яких сценаріїв президентських виборів у США», — сказав Білявський.

На думку експерта, інвестиційна активність Саудівської Аравії надасть сигнал іншим країнам та транснаціональним холдингам щодо доцільності інвестицій у економіку США.

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym