Ненавиджу, тому що ненавиджу Міст через річку Ірпінь зруйнований внаслідок удару російської авіації / AP: Emilio Morenatti

Ненавиджу, тому що ненавиджу

07 березня 2022

Ненавиджу, тому що ненавиджу. Саме така конфігурація слів спадає на думку, коли чую чи читаю велику кількість коментарів та постів росіян на тему війни в Україні. Довго намагалася зрозуміти і знайти підставу, через яку росіяни (всі разом і кожен окремо) нас ненавидять і так практично одностайно схвалюють наше знищення.

На тлі ось уже 11-денних задушливих обіймів “російського світу” в Україні підстав я так і не знайшла, але нарешті зрозуміла, що нас ненавидять просто так. Без підстав. Їх ненависть нічим не обґрунтована і не має логічного пояснення. Наше знищення їх анітрохи не турбує, вони не замислюються про зло, яке коять. Вони навіть злом це не вважають.

У росіян їх внутрішнє “я” (мислення, оцінки, почуття, дефініції “друг і ворог”, “ми великі” тощо) та їх зовнішня складова (мотиви вчинків та оцінки їх наслідків, особисте благополуччя, достаток, прогрес та розвиток країни тощо) їдуть у паралельних ліфтах, причому чим вище піднімається ліфт з ненавистю до України, тим нижче опускається ліфт благополуччя. Це дві прямі, які, як відомо, ніколи не перетнуться. У росіян начебто вилучено ділянку мозку, відповідальну за оцінку своїх діянь, їх наслідків та причинно-наслідкового зв’язку. Йдеться навіть не про загальнолюдські поняття та цінності.

Їх молоді матусі абсолютно щиро обурюються стосовно того, що дитяче харчування щодня дорожчає, але при цьому у них зовсім немає співчуття до наших діток, народжених у метро або які стали сиротами через дії російської влади. В їх головах немає точок, що поєднують ці події. Вони не розуміють, чому майже весь цивілізований світ об’єднався в “особливу економічну операцію” проти них.

Їх суспільство, за моїми спостереженнями, поділилося на кілька таборів.

Перший (найчисельніший) — завзяті путінофіли, які беззаперечно підтримають будь-яке рішення їх президента. Їх гасла: “ми за гідну справу”, “ми захищаємося від посягань і ядерних загроз” (вони навіть не припускають, що ці загрози можуть існувати лише у хворому мозку їх президента, а “гідність” справи пояснити не можуть).

Другий (теж чисельний) — “пофігісти”, їм байдуже, що навколо, аби не псували їх життя. Їх гасла: “нам пофіг, що там у хохлів відбувається, але чому ми повинні страждати, адже це не ми стріляємо, ми поза політикою і нас це не повинно стосуватися”.

Третій (малочисленний) — усе розуміють, але нічого не роблять. Вони чітко усвідомлюють, що коїться злочин, що за злочинні дії доведеться відповідати, відповідати серйозно та перед усім цивілізованим світом і не лише їм самим, але і їх дітям та онукам.

Четвертий, найменший табір, складається з тих, хто закликає свою владу зупинитися, бо те, що відбувається, ні зрозуміти, ні виправдати, ні пояснити не можуть. Вони щиро вболівають за Україну та допомогають мірою власних можливостей. Таких людей в ​​Росії обмаль.

Ненависть більшості росіян до українців посилюється щохвилини. Наші почуття взаємні як ніколи. З однією різницею — у нас тепер є причина, а у них лише мета їх президента.


Джерело:

Алла Чернова

Керівник редакційно-видавничого відділу


Народилася в 1975 р. в Степанакерті, Азербайджан.

Освіта:

Київський державний університет культури і мистецтв, факультет культурології (1998);

Київський національний університет внутрішніх справ, факультет правознавства (2006).

1992–1994 р. — співробітник секретаріату Комісії Верховної Ради України у справах молоді;

1994–2000 р. — співробітник Адміністрації Президента України;

2000–2006 р. — офіс-менеджер Центру Разумкова, член редакційної колегії журналу "Національна безпека і оборона" та Щорічника СІПРІ: озброєння, роззброєння та міжнародна безпека;

2006–2007 р. — помічник з правових питань президента Державного підприємства Міністерства оборони України "Українська авіаційна транспортна компанія";

з березня 2007 р. — редактор журналу "Національна безпека і оборона".

(044) 206-85-04

chernova@razumkov.org.ua