Другий тиждень війни kyiv.tsn.ua

Другий тиждень війни

11 березня 2022

Частина 2. Перебіг життя однієї мирної жительки Києва

Минув ще тиждень. Другий нескінченно довгий тиждень війни. Це для нас. Для росіян — другий тиждень “спеціальної військової операції”, “визволення українців від неонацистів, демілітаризації та денацифікації України”.

Деякі міста вже практично стерті з лиця землі, багато міст залишилися без світла, тепла, води та зв’язку, дуже багато вбитих та поранених мирних жителів.

У чомусь усі дні цього тижня були схожими між собою та днями першого тижня: часті сигнали тривоги, добрі та сумні новини, певна розгубленість і надія на швидке закінчення війни….

У чомусь кожен день був особливим. Величезні черги до магазинів та аптек, що спостерігалися на початку війни, протягом другого тижня скорочувалися, часто — через закінчення товарів. І, на жаль, не схоже, що поставки відновляться найближчим часом. Купити борщовий набір та молочну продукцію дедалі складніше та дорожче.

Кожного дня накопичується втома — від страху, безсилля, сумнівів у майбутньому. Час від часу капають підступні сльози, тому що деякі важливі аспекти життя зруйновані. Частіше виникає питання, як жити, коли закінчаться гроші, оскільки вони можуть закінчитися раніше за війну.

Знайомих у місті дедалі менше.

Декоративна косметика схована до кращих часів, нігті без лаку та зрізані максимально коротко, одяг — зручний спортивний костюм.

Недавній похід за сиром ледь не завершився поповненням сім’ї котом, хазяї якого вирішили поїхати з міста.

Здавалося б, сиджу дома, багато вільного часу. А виявляється, щоб вільний час приносив задоволення (читання художньої літератури, рукоділля тощо) потрібна і вільна голова.

А в голові думки про плани путіна, який якщо не доб’ється повного знищення інфраструктури в Україні, не дістане сухопутного коридору до Придністров’я, не залишить Україну ще й без Азовського моря, без Кримського каналу, без Донецької та Луганської областей в повному обсязі, і ще без багато чого, доти не заспокоїться.

Наш календар історії вже поповнився однією жахливою датою — 24 лютого 2022 року, але хочеться сподіватися, що й інша — дата нашої перемоги — теж десь на підході.


Джерело:

Алла Чернова

Керівник редакційно-видавничого відділу


Народилася в 1975 р. в Степанакерті, Азербайджан.

Освіта:

Київський державний університет культури і мистецтв, факультет культурології (1998);

Київський національний університет внутрішніх справ, факультет правознавства (2006).

1992–1994 р. — співробітник секретаріату Комісії Верховної Ради України у справах молоді;

1994–2000 р. — співробітник Адміністрації Президента України;

2000–2006 р. — офіс-менеджер Центру Разумкова, член редакційної колегії журналу "Національна безпека і оборона" та Щорічника СІПРІ: озброєння, роззброєння та міжнародна безпека;

2006–2007 р. — помічник з правових питань президента Державного підприємства Міністерства оборони України "Українська авіаційна транспортна компанія";

з березня 2007 р. — редактор журналу "Національна безпека і оборона".

(044) 206-85-04

chernova@razumkov.org.ua