"Газпром" залишився без ринку Європи, перспективи компанії сумні — експерт

Медіа

Постачання російського газу до ЄС сьогодні вийшли на найнижчий рівень з 1975 року. Це позначається на прибутку компанії "Газпром", адже Європа була для неї найприбутковішим ринком. Про це заявив сьогодні, 10 липня, директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

"Таких низьких поставок не було майже 50 років. Звичайно, що це позначається на прибутках "Газпрому", тому що для "Газпрому" головний і прибутковий ринок — це ринок Європейського Союзу. І в результаті цієї ситуації російський бюджет втратив приблизно 1,1 трлн руб. лише у першому півріччі 2023 року", — заявив експерт.

За його словами, "Газпром" — це інструмент Кремля. Спікер переконаний, що компанія не зможе знайти заміну європейському ринку та загалом її перспективи сумні. А головний страх про те, що Європа замерзне без російського газу, наголосив експерт, випарувався. Москва втратила цей інструмент шантажу.

"Тепер Росії нема чим шантажувати Європейський Союз. У ЄС після цієї зими, коли вони змогли диверсифікувати свої поставки, нормально пройшли зиму — багато споживачів Європейського Союзу зітхнули з полегшенням та зрозуміли, що існує нормальне життя і без "Газпрому". Це чудовий висновок не лише для споживачів Європейського Союзу, але й для України", — підсумував Омельченко.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko