Чи зростатимуть ще ціни на пальне: відповідь експерта

Медіа

Ціни на пальне будуть продовжувати зростати. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі телемарафону "Єдині новини".

За останні чотири дні ціни на бензин зросли на 40 копійок, на дизпаливо — на 45. Це повʼязано з тим, що закінчуються старі запаси, коли паливо було завезено ще за старими правилами, коли існував менший акциз і не було ПДВ. Також негативним наслідком стало підвищення ціни на нафту у Європі. Всім відомо, що Україна має від цього певну залежність.

Експерт зазначив, що, на його думку, ціни на пальне будуть продовжувати зростати. Проте слід зазначити, що багато чого залежатиме від цін на світових ринках.

Я думаю, що ціни будуть обмежені платоспроможним попитом. Трейдери не можуть підвищувати ціни до того рівня, коли, наприклад, різко впаде рівень продажів пального. Підвищення цін обмежується не тільки ринковою конʼюнктурою, а також достатньо низьким платоспроможним попитом населення. Тому цей фактор буде потужно впливати і ціни не матимуть різкий зріст.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko