Ставлення громадян України до відносин влади та ЗМІ (жовтень 2021р.)

03 листопада 2021

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 23 по 27 жовтня 2021 рокуметодом САТІ (телефонне опитування). Було опитано 1200 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,9% з імовірністю 0,95.

Дослідження проведене на замовлення Інтернет-видання «Обозреватель».


Майже половина респондентів (48,2%) вважають неприпустимими жодні обмеження свободи слова та втручання влади у роботу ЗМІ. Лише 5,6% опитаних вважають обмеження роботи ЗМІ припустимими, а третина (33,8%) вважають їх припустимими лише в інтересах нацбезпеки, якщо треба запобігти загрозам для країни.

Нещодавно виник публічний конфлікт між Офісом Президента та низкою ЗМІ, зокрема Суспільним ТБ, Студією Савіка Шустера та іншими, які звинуватили владу у цензурі і тиску. Проте Офісом Президента ці звинувачення були відкинуті. Більшість опитаних нічого не знають про цей конфлікт (42,7%) або не можуть визначитися зі своїм ставленням до нього (12,3%). 36,1% респондентів у цій суперечці більше довіряють журналістам, а 8,7% більше довіряють владі.
РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ В ТАБЛИЦЯХ

(дані у таблицях наведені у відсотках від усіх опитаних)
Чи вважаєте Ви припустимими обмеження свободи слова та втручання влади в роботу ЗМІ?

Неприпустимі жодні обмеження для ЗМІ

48,2

Обмеження роботи ЗМІ припустимі

5,6

Припустимі лише обмеження в інтересах нацбезпеки, якщо треба запобігти загрозам для країни

33,8

Важко відповісти

12,3


Останнім часом виник публічний конфлікт між Офісом Президента та низкою ЗМІ, зокрема Суспільним ТБ, Студією Савіка Шустера та іншими, які говорять про цензуру і тиск з боку влади. Влада це заперечує. Кому Ви більше довіряєте в цій суперечці?

Я довіряю владі, її позиція видається мені переконливішою

8,7

Я довіряю журналістам, їхня позиція видається мені переконливішою

36,1

Нічого не знаю про цей конфлікт

42,7

Важко відповісти

12,4