Громадська думка про дії Президента України Володимира Зеленського

30 січня 2020

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення інтернет-ресурсу «Обозреватель» з 17 по 21 січня 2020 року. Було опитано 2000 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.


Оцінюючи поїздку Президента України В. Зеленського до Оману на початку січня цього року, 31% опитаних вважають, що він вчинив правильно, відпочиваючи в Омані, 26% вважають, що неправильно, тому що під час Різдва Президент мав бути в Україні, 25% взагалі не цікаво, де відпочиває Президент, ще 18% або нічого не знають про це, або вагаються з відповіддю.

31% респондентів вважають, що метою поїздки був саме відпочинок В.Зеленського та його сім`ї, 12% — що це була офіційна дипломатична поїздка, 10% — що поїздка була прикриттям для таємної зустрічі з вищим керівництвом Росії, а 6% — що поїздка була прикриттям для здійснення офшорних фінансових операцій В.Зеленського. 41% або зазначили, що вони нічого не знають про цю поїздку, або вагалися з відповіддю.

Інформацію про те, що в Омані Президент В.Зеленський таємно зустрічався з представниками В.Путіна та з В.Медведчуком і вів з ними переговори, найчастіше респонденти вважають недостовірною (30%). 15,5% дотримуються думки, що вся інформація про ці переговори має бути оприлюднена, 12% — що Президент не повинен вести таємних переговорів з представниками В.Путіна, а 11% — що Президент відповідає за зовнішню політику держави і має право вести переговори з ким захоче. 31% опитаних або відповіли, що нічого про це не знають, або вагалися з відповіддю.

Реакцію української влади та особисто Президента В. Зеленського в ситуації, коли було збито український пасажирський літак в Ірані, 39% респондентів вважають своєчасною і правильною, ще 32% — хоча і запізнілою, але, в цілому, правильною, лише 16% дотримуються думки, що реакція Президента та влади була неправильною (ще 13% вагалися з відповіддю).


РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

(дані в таблицях подані у відсотках)


Президент України В.Зеленський на початку січня відвідав Оман (країна на Близькому Сході). На Вашу думку, він вчинив правильно чи ні, що під час різдвяних свят відпочивав в Омані?

Правильно, тому що Президент може відпочивати, де захоче 31,1
Ні, не правильно, тому що під час Різдва Президент мав бути в Україні 26,4
Мені не цікаво, де відпочиває Президент 24,9
я нічого не знаю про це/ не чув про цю поїздку 11,1
ВВ/ ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ 6,6


Стосовно цієї поїздки в Оман, в ЗМІ є дуже багато різної інформації та гіпотез щодо мети поїздки. Як би Ви оцінили мету цієї поїздки В.Зеленського?

Це була офіційна дипломатична поїздка Президента України В.Зеленського 11,9
Метою поїздки був відпочинок В.Зеленського та його сім’ї 31,3
Поїздка була прикриттям для таємної зустрічі з вищим керівництвом Росії 10,4
Поїздка була прикриттям для здійснення офшорних фінансових операцій В.Зеленського 5,7
я нічого не знаю про це/ не чув про цю поїздку 20,2
ВВ/ ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ 20,7


Як Ви ставитесь до інформації в ЗМІ про те що в Омані Президент В.Зеленський таємно зустрічався з представниками В.Путіна та з В.Медведчуком, і вів з ними переговори?

Я вважаю цю інформацію недостовірною 30,2
Президент не повинен вести таємних переговорів з представниками В.Путіна 12,4
Вся інформація про ці переговори має бути оприлюднена 15,5
Президент відповідає за зовнішню політику держави і має право вести переговори з ким захоче 11,0
я нічого не знаю про це/ не чув про цю поїздку 19,6
ВВ/ ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ 11,4


Як Ви оцінюєте реакцію української влади та особисто Президента В.Зеленського в ситуації, коли було збито український пасажирський літак в Ірані?

Реакція Президента та влади була своєчасною і правильною 39,3
Реакція була запізнілою, але в цілому, правильною 32,0
Реакція Президента та влади була неправильною 15,6
ВВ/ ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ/ НЕ ЗНАЮ 13,2