Розкол чи криза росту. Чим загрожує скандал в "Голосі"

25 березня 2021

Чвари у "Голосі" можуть загострюватися, зокрема, через падіння електоральної підтримки, вважає експерт політико-правових програм Центру Разумкова Олексій Розумний.

Якщо в 2019 році політсила пройшла в парламент, отримавши майже 6% голосів виборців, то зараз соцопитування дають їй близько 3%. Хоча на місцевих виборах вона мала низку локальних успіхів.

"Це призводить до того, що зберігати якийсь публічний образ партії не має аж такої великої цінності. Тобто, якщо і відбудеться якесь розділення всередині партії, то це не призведе до втрати якихось політичних активів. Однаково успіху на наступних парламентських виборах цій партії буде досягти дуже складно", — вважає Розумний.

На його думку, зі схожими проблемами стикалися і інші "молоді" демократичні партії — "Самопоміч", "Демальянс", "Сила людей".

"Українське політичне середовище недостатньо ще готове до справжньої внутрішньопартійної демократії. Коли вона набуває більш реальних обрисів, це часто завдає репутаційних збитків у вигляді конфліктів", — зазначає політолог.


Джерело:

Олексій Розумний

Провідний експерт політико-правових програм


Народився у 1992 році в Києві.

Освіта:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет (2014).

Кандидат політичних наук (2017).

Робота:

Жовтень 2015р. – червень 2016р. — екскурсовод І категорії в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Листопад 2017р. – березень 2018р. — молодший науковий співробітник аналітично-інформаційного відділу Національного інституту стратегічних досліджень.

З квітня 2018 р. — експерт політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-98

rozumnyi@razumkov.org.ua