Основні "донори" державного бюджету України 2016 року

За даними ДФС України у 2016 р. найбільшу частку податкових надходжень до зведеного бюджету — 44 % — було забезпечено підприємствами ТОП-100.

Проблема наповнення дохідної частини державного бюджету протягом багатьох років незалежної України залишалася однією з найгостріших, а її (дохідної частини) формування за рахунок податкових відрахувань — одним із найголовніших та першочергових завдань. Минулого року із загального приросту надходжень до державного бюджету левову частку було забезпечено саме підприємствами ТОП-100, загальна сума відрахувань за якими становила 231,7 млрд грн, що майже на 32 % (74 млрд грн) більше порівняно з 2015 р.

У розрізі основних бюджетоформуючих податків найбільше зростання надходжень від великих підприємств порівняно з 2015 р. зафіксовано у справлянні податку на прибуток — на 14,7 млрд грн (+50,5 %), ПДВ — на 23,5 млрд грн (+35,3 %), податку на доходи фізичних осіб — на 7,8 млрд грн (+32 %), акцизного податку — на 15,7 млрд грн (+30,8 %) та рентної плати за користування надрами — на 6,8 млрд грн (+18,7 %). Приріст відрахувань з податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств може свідчити про підвищення рівня заробітних плат та покращення фінансових результатів низки підприємств. А збільшення відрахувань ПДВ та акцизного податку — про пожвавлення споживчого попиту.


Повний текст статті

Катерина Маркевич

Провідний експерт економічних і соціальних програм


Народилася в 1989 році в Дніпропетровську.

Освіта:

  • Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, факультет міжнародної економіки (2010);
  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин (2012);
  • Здобувач Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України.
  • Проходила практику в Управлінні зовнішніх зносин та ЗЕД Дніпропетровської облдержадміністрації (2009), Комісії з земельних відносин та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради (2009), Секретаріаті Комітету зовнішніх зносин Верховної Ради України (2011), Управлінні інвестиціями та інноваціями Торгово-промислової палати України (2012).

Робота:

  • Попередній досвід роботи: Міжнародна консалтингова компанія «H-aRt», ПАТ «Український інститут проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств Укрнафтохімпроект»;
  • жовтень 2012 р. – березень 2014 р. — молодший експерт економічних програм Центр Разумкова;
  • з березня 2014 р. — експерт економічних програм Центру Разумкова.

Автор наукових статей у виданнях ВАК України та учасник понад 30 міжнародних науково-практичних конференцій з тематики інвестиційної діяльності секторів української економіки, міжнародної інвестиційної діяльності на ринках країн групи БРІКС.

(044) 201-11-98

markevych@razumkov.org.ua

kateryna.markevych