На кого рівнятися

Окрема галузь економіки, будь-то промисловість, сільське господарство, транспорт, торгівля чи будівництво, є індивідуальною та важливою з точки зору розвитку національної економіки, а поступ у кожній з них визначає, який саме шлях обрала країна.

Згідно з  оприлюдненими даними Державної служби статистики України у  І кварталі 2017 р. галузями, що  сформували левову частку ВВП 38,8 %, стали переробна та добувна промисловість, торгівля та транспорт. Це й не  дивно, оскільки доведено, що  значна кількість і  вітчизняних, і  закордонних інвестицій спрямовується саме на розвиток добувної промисловості (переважно видобуток природного газу) та переробної — харчову та хімічну промисловість, металургійне виробництво, а  також у  сферу оптової та  роздрібної торгівлі  —  галузь, де швидко з’являються нові товари, швидкими темпами змінюється асортимент, швидко окуповуються витрати й  комерційні ризики невисокі, а  продукція є  затребуваною на міжнародних ринках.

За оприлюдненими ДФС даними, у І кварталі 2017 р. підприємства добувної промисловості сплатили 28,7 млрд  грн, що на 71,2 % більше порівняно з  І кварталом 2016 р., переробної промисловості — 28,4 млрд грн (зростання становить 10,6 %), оптової та  роздрібної торгівлі  — 18,3 млрд грн (зростання становить 13,7 %)...

Детальніше за посиланням (pdf)


Катерина Маркевич

Провідний експерт економічних і соціальних програм


Народилася в 1989 році в Дніпропетровську.

Освіта:

  • Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, факультет міжнародної економіки (2010);
  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин (2012);
  • Здобувач Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України.
  • Проходила практику в Управлінні зовнішніх зносин та ЗЕД Дніпропетровської облдержадміністрації (2009), Комісії з земельних відносин та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради (2009), Секретаріаті Комітету зовнішніх зносин Верховної Ради України (2011), Управлінні інвестиціями та інноваціями Торгово-промислової палати України (2012).

Робота:

  • Попередній досвід роботи: Міжнародна консалтингова компанія «H-aRt», ПАТ «Український інститут проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств Укрнафтохімпроект»;
  • жовтень 2012 р. – березень 2014 р. — молодший експерт економічних програм Центр Разумкова;
  • з березня 2014 р. — експерт економічних програм Центру Разумкова.

Автор наукових статей у виданнях ВАК України та учасник понад 30 міжнародних науково-практичних конференцій з тематики інвестиційної діяльності секторів української економіки, міжнародної інвестиційної діяльності на ринках країн групи БРІКС.

(044) 201-11-98

markevych@razumkov.org.ua

kateryna.markevych