Європейський Союз потребує змін.
Експерти зазначають необхідність терміново посилити його економічну та політичну стабільність, щоб запобігти повторенню Brexit. План порятунку європейської родини вже має Франція. Одна з головних тез реформ — консолідація всіх держав.
"Наразі невідомо, як будуть відбуватися подальші сценарії розвитку ЄС. Хтось говорить що Брексіт може об’єднати країни в питанні інтеграції, подальшого поглиблення, а хтось говорить — навпаки. Можуть пройти певні референдуми в деяких країнах Європейського Союзу", — повідомила експерт економічних програм Центру Разумкова Катерина Маркевич.
Економісти підкреслюють, ще один виклик для ЄС — невдоволеність його громадян. Саме через це на політичний арені країн Євросоюзу дедалі частіше з’являються так звані євроскептики, що виступають за вихід з альянсу.
"Економічні проблеми — не єдині проблеми кризи. Ми спостерігаємо той факт, що було не враховано те, що громадяни ЄС все ще більше ідентифікують себе з національними державами, ніж з європейською спільнотою загалом. За цих умов форсування євроінтеграційних процесів почало сприйматися як посягання на національний суверенітет в багатьох країнах", — зазначив науковий консультант з економічних питань Центру Разумкова Володимир Сіденко.
Щодо України, то хоча ми й підписали Угоду про асоціацію з ЄС, темпи виконання цього документа замалі й ледь сягають 50 %. Експерти також переконані: Україна може взяти приклад з Норвегії, яка також не є членом Європейського Союзу, проте активно з ним співпрацює.