Майбутнє ЄС тепер на плечах Франції та Німеччини

Медіа

Європейський Союз потребує змін.

Експерти зазначають необхідність терміново посилити його економічну та політичну стабільність, щоб запобігти повторенню Brexit. План порятунку європейської родини вже має Франція. Одна з головних тез реформ — консолідація всіх держав.

"Наразі невідомо, як будуть відбуватися подальші сценарії розвитку ЄС. Хтось говорить що Брексіт може об’єднати країни в питанні інтеграції, подальшого поглиблення, а хтось говорить — навпаки. Можуть пройти певні референдуми в деяких країнах Європейського Союзу", — повідомила експерт економічних програм Центру Разумкова Катерина Маркевич.

Економісти підкреслюють, ще один виклик для ЄС — невдоволеність його громадян. Саме через це на політичний арені країн Євросоюзу дедалі частіше з’являються так звані євроскептики, що виступають за вихід з альянсу.

"Економічні проблеми — не єдині проблеми кризи. Ми спостерігаємо той факт, що було не враховано те, що громадяни ЄС все ще більше ідентифікують себе з національними державами, ніж з європейською спільнотою загалом. За цих умов форсування євроінтеграційних процесів почало сприйматися як посягання на національний суверенітет в багатьох країнах", — зазначив науковий консультант з економічних питань Центру Разумкова Володимир Сіденко.

Щодо України, то хоча ми й підписали Угоду про асоціацію з ЄС, темпи виконання цього документа замалі й ледь сягають 50 %. Експерти також переконані: Україна може взяти приклад з Норвегії, яка також не є членом Європейського Союзу, проте активно з ним співпрацює.


Катерина Маркевич

Провідний експерт економічних і соціальних програм


Народилася в 1989 році в Дніпропетровську.

Освіта:

  • Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, факультет міжнародної економіки (2010);
  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин (2012);
  • Здобувач Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України.
  • Проходила практику в Управлінні зовнішніх зносин та ЗЕД Дніпропетровської облдержадміністрації (2009), Комісії з земельних відносин та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради (2009), Секретаріаті Комітету зовнішніх зносин Верховної Ради України (2011), Управлінні інвестиціями та інноваціями Торгово-промислової палати України (2012).

Робота:

  • Попередній досвід роботи: Міжнародна консалтингова компанія «H-aRt», ПАТ «Український інститут проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств Укрнафтохімпроект»;
  • жовтень 2012 р. – березень 2014 р. — молодший експерт економічних програм Центр Разумкова;
  • з березня 2014 р. — експерт економічних програм Центру Разумкова.

Автор наукових статей у виданнях ВАК України та учасник понад 30 міжнародних науково-практичних конференцій з тематики інвестиційної діяльності секторів української економіки, міжнародної інвестиційної діяльності на ринках країн групи БРІКС.

(044) 201-11-98

markevych@razumkov.org.ua

kateryna.markevych