Електорат парламентських виборів у демографічних вимірах

Заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко у статті «Електорат парламентських виборів у демографічних вимірах» здійснив демографічний аналіз електорату виборів до Верховної Ради України 2014 року. Стаття опублікована у виданні Національний екзит-пол: парламентські вибори ’2014 / упорядник Ірина Бекешкіна. — К.: Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», 2014. — 42 с.

Результати опитування на виході з виборчих дільниць дають змогу проаналізувати особливості голосування та рівень електоральної активності представників соціально-демографічних груп виборців, виокремлених за регіональною, поселенською, віковою, ґендерною ознаками та за рівнем освіти.

Відмінності між регіонами України у рівні підтримки політичних сил виявляють себе на кожних виборах. На останніх парламентських виборах, за даними екзит-полу, у Центральному і Південному регіонах найбільшу підтримку виборців отримав «Блок Петра Порошенка», у Західному регіоні — «Народний фронт», на Сході і Донбасі — «Опозиційний блок».

Серед політичних партій, які не подолали п’ятивідсоткового виборчого бар’єра, найбільша різниця у рівні електоральної підтримки між регіонами має Комуністична партія України — якщо на Донбасі за неї проголосували 10% виборців, то у Західному регіоні — лише 0,3%.

Читати статтю повністю

Михайло Міщенко

Заступник директора соціологічної служби


Народився в 1962 р. в Києві.

Освіта: Київський державний університет ім. Т. Шевченка, філософський факультет (1984). Кандидат соціологічних наук.

У 1984–1990 р. — співробітник Відділення соціології Інституту філософії Академії наук України;

1990–1998 — співробітник Інституту соціології Національної академії наук України;

1998–2003 — співробітник Українського інституту соціальних досліджень;

2003 — співробітник Київського міжнародного інституту соціології;

з жовтня 2003 р. — заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова.

(044) 201-11-94

mishchenko@razumkov.org.ua