Участь у Міжнародній літній школі "The RMs Summer Idea Camp"

13 вересня 2021

Провідний експерт економічних та соціальних програм Центру Разумкова Катерина Маркевич 9–11 вересня 2021р. взяла участь у Міжнародній літній школі «The RMs Summer Idea Camp» у якості спікера на одній з панелей, що пройшла у м. Одесса (Україна) та була організована Київським національним торговельно-економічним університетом у співпраці з Європейським інститутом інновацій та технологій (EIT Raw Materials).

У літній школі взяли участь представники академічної та експертної спільноти з України, Польщі, Литви, США та Індонезії.

У своєму виступі «Сталий розвиток та цифровізація: можливості та виклики» К. Маркевич ознайомила учасників літньої школи з двома фундаментальними мегатрендами сучасності — сталий розвиток та цифровізація, синергія яких може запропонувати спільне рішення з довгостроковими позитивними наслідками для зміни клімату. Під час доповіді було розглянуто загальну ситуацію у сфері зміни клімату та викидів парникових газів, визначено головні переваги цифрових технологій у різних секторах економіки, а також недоліки впровадження цифрових технологій для екологічної ситуації. Одночасно, увагу учасників було акцентовано на головних кроках, — напрямках реформ, цілях політики в економічній, екологічній, енергетичній та освітній сферах — що посилять переваги та зменшать недоліки цифрових технологій з позиції фактору екології. А саме: впровадження екозакупівель, оптимізація стандартів обладнання та повторне використання або переробка обладнання, підвищення обізнаності про цифрове середовище, просування найкращих методів екологічного проектування програмного забезпечення, даних та обладнання, підвищення рівня енергоефективності в центрах обробки даних (можливість використання тепла в централізованому/місцевому теплопостачанні), збільшення використання ВДЕ промисловим сектором та зменшення використання токсичних матеріалів.


Катерина Маркевич

Провідний експерт економічних і соціальних програм


Народилася в 1989 році в Дніпропетровську.

Освіта:

  • Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, факультет міжнародної економіки (2010);
  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин (2012);
  • Здобувач Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України.
  • Проходила практику в Управлінні зовнішніх зносин та ЗЕД Дніпропетровської облдержадміністрації (2009), Комісії з земельних відносин та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради (2009), Секретаріаті Комітету зовнішніх зносин Верховної Ради України (2011), Управлінні інвестиціями та інноваціями Торгово-промислової палати України (2012).

Робота:

  • Попередній досвід роботи: Міжнародна консалтингова компанія «H-aRt», ПАТ «Український інститут проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств Укрнафтохімпроект»;
  • жовтень 2012 р. – березень 2014 р. — молодший експерт економічних програм Центр Разумкова;
  • з березня 2014 р. — експерт економічних програм Центру Разумкова.

Автор наукових статей у виданнях ВАК України та учасник понад 30 міжнародних науково-практичних конференцій з тематики інвестиційної діяльності секторів української економіки, міжнародної інвестиційної діяльності на ринках країн групи БРІКС.

(044) 201-11-98

markevych@razumkov.org.ua

kateryna.markevych