Дві схеми обходу санкцій Росією. Аналіз експерта

Медіа

Директор енергетичних програм Центра Разумкова В.Омельченко сказав у своєму інтерв'ю Freedoom про дві схеми обходу санкцій.

1. Нелегальна. Коли із російських портів направляються звичайні танкери й перевантажують нафту на супертанкер, що стоїть на рейді у Середземному морі. Згодом до цього супертанкеру може додаватися нафта із інших країн й вже направлятися у ЄС за новими документами, як неросійська. Однак, за цим варіантом реалізовується не так багато нафти.

2. Легальна. Коли Росія постачає нафту до Індії, Китаю, Марокко та інших країн. Там виробляються нафтопродукти із дешевої російської нафти й вже поставляються на ринок Європи, як легальна продукція, що вироблена на нафтопереробних заводах третіх країн.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko