Викорінити, щоб вижити: тотальна корупція добиває Україну — експерт

09 грудня 2016

Складні відносини з кредиторами, в тому числі з МВФ, уже очевидні. Доказом є те, що траншу, якого ми очікували наприкінці року, не буде.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко, аналізуючи звіт Європейської рахункової палати, згідно з яким Україна є найбільш корумпованою країною Європи.

«Висновки, які надала рахункова палата, не склалися за один день. Перспективи для нас сумнівні, адже ми й так не мали особливого інвестиційного пожвавлення», — підкреслив він.

«Обмеженим залишається платоспроможний попит через низькі доходи населення, підвищення цін, наразі загострюється внутрішньополітична боротьба, яка ставить під сумнів курс, за яким виживатиме країна», — розмірковує Сіденко.

«Підтримка буде, але на мінімальному рівні. Фактично, країна виживає», — наголосив експерт.

В цих умовах, на його думку, змінити ситуацію може лише розвиток нових видів економічної діяльності, що здатні продукувати великий обсяг доданої вартості. Саме це могло б підвищити темпи економічного зростання.

«Звичайно, в становищі, в якому перебуває наша країна, коли лише посилюється боротьба політична, а не боротьба з корупцією, ці процеси гальмуються», — резюмував Володимир Сіденко.


Володимир Сіденко

Науковий консультант з економічних питань


Освіта:

Київський державний університет ім. Т. Шевченка, факультет міжнародних відносин і міжнародного права, відділення міжнародних економічних відносин (1977).

Доктор економічних наук (2000), член-кореспондент Національної академії наук України (2006), автор понад 200 наукових праць, в т.ч. опублікованих за межами України (Велика Британія, США, Німеччина, Російська Федерація, Угорщина та ін.).

Робота:

Науковий співробітник, завідувач відділу в Інституті соціальних та економічних проблем зарубіжних країн АН України (1980–1992), Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України (1992–2000), Інституті економічного прогнозування НАН України (1992–2005), Інституті економіки та прогнозування НАН України (2005–2012).

Науковий консультант Президента України з питань зовнішньоекономічної політики (1994–1995).

Директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова (2001–2004 рр.).

Сфери діяльності: дослідження питань стратегії та механізму зовнішньоекономічної діяльності, структурних трансформацій в економіці, зовнішніх аспектів економічного зростання, глобального економічного регулювання, міжнародної економічної інтеграції, міжнародної конкурентоспроможності, іноземних інвестицій, економічних відносин України з Європейським Союзом та регіональними об’єднаннями на теренах СНД.

sidenko@razumkov.org.ua