Особлива економічна зона на Донбасі: чи прийдуть інвестори на спеціальні умови

07 серпня 2020

Влада України готує дорожню карту економічного розвитку підконтрольного Донбасу. Її представлять Кабміну наступного місяця. У коментарі «Слово і діло» науковий консультант з економічних питань Центру Разумкова Володимир Сіденко зазначил, що без вирішення конфлікту на Донбасі реалізувати ініціативу неможливо. На думку експерта, створення особливої економічної зони без чинних державних інституцій та правопорядку в регіоні не створить умов для економічної діяльності.


«Мені здається, що жодний інвестор у здоровому глузді не інвестуватиме в такий регіон. Там немає переваг та неможливо отримати прибуток, тому що немає умов, немає правопорядку. Для економічної діяльності повинні працювати хоч якісь інститути. А що там працює? Там нічого не працює. Там фактично немає елементарних умов існування»
, — розповів Сіденко.

Він висловив переконання, що без врегулювання конфлікту забезпечити економічну діяльність неможливо.

«Це додаткова умова, і вона може працювати лише після політичного врегулювання конфлікту. Без цього такі розмови безвідповідальні. Спочатку повинні бути створені умови для зникнення конфлікту, а потім можна говорити про ті чи інші формати соціально-економічного відродження», — наголосив економіст.


Джерело:

Володимир Сіденко

Науковий консультант з економічних питань


Освіта:

Київський державний університет ім. Т. Шевченка, факультет міжнародних відносин і міжнародного права, відділення міжнародних економічних відносин (1977).

Доктор економічних наук (2000), член-кореспондент Національної академії наук України (2006), автор понад 200 наукових праць, в т.ч. опублікованих за межами України (Велика Британія, США, Німеччина, Російська Федерація, Угорщина та ін.).

Робота:

Науковий співробітник, завідувач відділу в Інституті соціальних та економічних проблем зарубіжних країн АН України (1980–1992), Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України (1992–2000), Інституті економічного прогнозування НАН України (1992–2005), Інституті економіки та прогнозування НАН України (2005–2012).

Науковий консультант Президента України з питань зовнішньоекономічної політики (1994–1995).

Директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова (2001–2004 рр.).

Сфери діяльності: дослідження питань стратегії та механізму зовнішньоекономічної діяльності, структурних трансформацій в економіці, зовнішніх аспектів економічного зростання, глобального економічного регулювання, міжнародної економічної інтеграції, міжнародної конкурентоспроможності, іноземних інвестицій, економічних відносин України з Європейським Союзом та регіональними об’єднаннями на теренах СНД.

sidenko@razumkov.org.ua