Єдина тема прощального звернення Меркель та заяви Шольца — чого чекати Україні

13 грудня 2021

Ангела Меркель, яку вже в середу, 8 грудня, замінить на посаді канцлера Німеччини Олаф Шольц, звернулася до країни, інформує "Дом".

В останньому своєму відеозверненні як канцлер Німеччини Ангела Меркель не говорила ані про мігрантську кризу, ані про газовий шантаж із боку Росії. Свою промову вона присвятила виключно коронавірусу та важливості вакцинації.

До перемоги на виборах Шольц виступав за добудову російського газопроводу "Північний потік-2", назвавши його виключно економічним проєктом. Згодом, за словами експертів, змінив свою позицію, заявивши, що Німеччина має подбати про те, щоб Україна і надалі залишилася державою-транзитером газу з Росії до ЄС.

"У 2024 році закінчується чинний контракт, за яким Україна виконує функції транзитера, а якими будуть умови співпраці з виконання цієї транзитної функції, на сьогодні незрозуміло. У цьому зв'язку важливо, щоби були зафіксовані мінімальні обсяги транзиту, які дозволять експлуатувати українську газотранспортну систему комерційно ефективно. Оскільки відомо, що падіння обсягів транзиту до 15 млрд куб. м на рік фактично обнуляє цю ефективність. Вона робить його збитковим", — коментує науковий консультант із економічних питань Українського центру економічних та політичних досліджень ім. А Разумкова Володимир Сиденко.


Джерело:

kanaldom.tv

Володимир Сіденко

Науковий консультант з економічних питань


Освіта:

Київський державний університет ім. Т. Шевченка, факультет міжнародних відносин і міжнародного права, відділення міжнародних економічних відносин (1977).

Доктор економічних наук (2000), член-кореспондент Національної академії наук України (2006), автор понад 200 наукових праць, в т.ч. опублікованих за межами України (Велика Британія, США, Німеччина, Російська Федерація, Угорщина та ін.).

Робота:

Науковий співробітник, завідувач відділу в Інституті соціальних та економічних проблем зарубіжних країн АН України (1980–1992), Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України (1992–2000), Інституті економічного прогнозування НАН України (1992–2005), Інституті економіки та прогнозування НАН України (2005–2012).

Науковий консультант Президента України з питань зовнішньоекономічної політики (1994–1995).

Директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова (2001–2004 рр.).

Сфери діяльності: дослідження питань стратегії та механізму зовнішньоекономічної діяльності, структурних трансформацій в економіці, зовнішніх аспектів економічного зростання, глобального економічного регулювання, міжнародної економічної інтеграції, міжнародної конкурентоспроможності, іноземних інвестицій, економічних відносин України з Європейським Союзом та регіональними об’єднаннями на теренах СНД.

sidenko@razumkov.org.ua