Кабмін України зупинив дію програми економічного співробітництва з Росією. Експерти визнають, що без деяких позицій російського імпорту Україні не обійтися, але й Росія відчує негативні наслідки.
Керівництво України хоче продемонструвати, що Росія вже не відіграє в економічному житті країни такої вагомої ролі, як чотири роки тому, що їй є куди рухатися і з ким співпрацювати в економічній сфері, окрім РФ, бо вона поступово виходить на ринки ЄС, Китаю, Туреччини, Канади, країн Азії, вважає експертка з економічних питань київського Центру Разумкова Катерина Маркевич. Вона вважає логічним, що після офіційного визнання Росії країною-агресором в Україні "почався процес зведення українсько-російських відносин до цього спільного знаменника в усіх сферах".
Проте Росія, як торговельний партнер, все ще присутня в зовнішньоторговельній статистиці України, зауважує Катерина Маркевич. За її словами, за минулий рік експорт товарів до Росії з України становив дев'ять відсотків, а імпорт — 14,5 відсотка. Тож розірвання програми економічного співробітництва не означатиме, що торгівля з Росією повністю припиниться. "Все-таки ми не можемо сьогодні повністю відійти від цих зв’язків і переорієнтуватися на інші ринки, бо в Росії є попит на нашу продукцію", — констатує експертка. Вона також наголошує, що українська економіка залежить від імпорту російської нафти та ядерного палива, хоча й намагається цю залежність зменшити.