Україна розірвала програму економічної співпраці з РФ: кому буде болючіше?

22 березня 2018

Кабмін України зупинив дію програми економічного співробітництва з Росією. Експерти визнають, що без деяких позицій російського імпорту Україні не обійтися, але й Росія відчує негативні наслідки.

Керівництво України хоче продемонструвати, що Росія вже не відіграє в економічному житті країни такої вагомої ролі, як чотири роки тому, що їй є куди рухатися і з ким співпрацювати в економічній сфері, окрім РФ, бо вона поступово виходить на ринки ЄС, Китаю, Туреччини, Канади, країн Азії, вважає експертка з економічних питань київського Центру Разумкова Катерина Маркевич. Вона вважає логічним, що після офіційного визнання Росії країною-агресором в Україні "почався процес зведення українсько-російських відносин до цього спільного знаменника в усіх сферах".

Проте Росія, як торговельний партнер, все ще присутня в зовнішньоторговельній статистиці України, зауважує Катерина Маркевич. За її словами, за минулий рік експорт товарів до Росії з України становив дев'ять відсотків, а імпорт — 14,5 відсотка. Тож розірвання програми економічного співробітництва не означатиме, що торгівля з Росією повністю припиниться. "Все-таки ми не можемо сьогодні повністю відійти від цих зв’язків і переорієнтуватися на інші ринки, бо в Росії є попит на нашу продукцію", — констатує експертка. Вона також наголошує, що українська економіка залежить від імпорту російської нафти та ядерного палива, хоча й намагається цю залежність зменшити.


Катерина Маркевич

Провідний експерт економічних і соціальних програм


Народилася в 1989 році в Дніпропетровську.

Освіта:

  • Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, факультет міжнародної економіки (2010);
  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин (2012);
  • Здобувач Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України.
  • Проходила практику в Управлінні зовнішніх зносин та ЗЕД Дніпропетровської облдержадміністрації (2009), Комісії з земельних відносин та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради (2009), Секретаріаті Комітету зовнішніх зносин Верховної Ради України (2011), Управлінні інвестиціями та інноваціями Торгово-промислової палати України (2012).

Робота:

  • Попередній досвід роботи: Міжнародна консалтингова компанія «H-aRt», ПАТ «Український інститут проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств Укрнафтохімпроект»;
  • жовтень 2012 р. – березень 2014 р. — молодший експерт економічних програм Центр Разумкова;
  • з березня 2014 р. — експерт економічних програм Центру Разумкова.

Автор наукових статей у виданнях ВАК України та учасник понад 30 міжнародних науково-практичних конференцій з тематики інвестиційної діяльності секторів української економіки, міжнародної інвестиційної діяльності на ринках країн групи БРІКС.

(044) 201-11-98

markevych@razumkov.org.ua

kateryna.markevych