Це — нова партія, Саакашвілі і його політична сила розраховуватиме на вибори до Верховної Ради

09 листопада 2016

Це — нова партія, презентована влітку Віктором Чумаком, Віталієм Каськом та Давідом Сакварелідзе. Доки Саакашвілі обіймав державну посаду, він не міг долучатися до діяльності політичної сили, хоча його з нею і пов’язували. Саакашвілі і його політична сила розраховуватиме на вибори до Верховної Ради, і період обурення деклараціями посадовців він обрав невипадково для оголошення про відставку, вважає експерт Центру Разумкова Юрій Якименко.

«Тепер можна сказати, що вся чинна влада, починаючи з президента, є його політичним опонентом. Він позиціонує себе в опозиції до чинної влади, в першу чергу з мотивів звинувачення в корупції. Тут питання в тому, що він входить в конкуренцію з іншими українськими політиками, які також претендують на цю нішу і використовують протестні настрої в суспільстві саме з цих мотивів. Коли він зіштовхнеться зі своїми політичними конкурентами, тоді можна буде визначати, які перспективи матиме пан Саакашвілі і його політичний проект, на що він може розраховувати», — зазначає експерт.

Втім, коаліції дострокові вибори не вигідні, через що лідери двох сил — «Блока Петра Порошенка» та «Народного фронту» — йтимуть на компроміси один із одним, аби втриматися разом, вважає політолог Якименко. І додає, що найближчим часом перевиборів очікувати не варто. За законом, наступні парламентські вибори мають відбутись у 2019 році.


Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko