Це — нова партія, презентована влітку Віктором Чумаком, Віталієм Каськом та Давідом Сакварелідзе. Доки Саакашвілі обіймав державну посаду, він не міг долучатися до діяльності політичної сили, хоча його з нею і пов’язували. Саакашвілі і його політична сила розраховуватиме на вибори до Верховної Ради, і період обурення деклараціями посадовців він обрав невипадково для оголошення про відставку, вважає експерт Центру Разумкова Юрій Якименко.
«Тепер можна сказати, що вся чинна влада, починаючи з президента, є його політичним опонентом. Він позиціонує себе в опозиції до чинної влади, в першу чергу з мотивів звинувачення в корупції. Тут питання в тому, що він входить в конкуренцію з іншими українськими політиками, які також претендують на цю нішу і використовують протестні настрої в суспільстві саме з цих мотивів. Коли він зіштовхнеться зі своїми політичними конкурентами, тоді можна буде визначати, які перспективи матиме пан Саакашвілі і його політичний проект, на що він може розраховувати», — зазначає експерт.
Втім, коаліції дострокові вибори не вигідні, через що лідери двох сил — «Блока Петра Порошенка» та «Народного фронту» — йтимуть на компроміси один із одним, аби втриматися разом, вважає політолог Якименко. І додає, що найближчим часом перевиборів очікувати не варто. За законом, наступні парламентські вибори мають відбутись у 2019 році.