Фото: NIKOPOLNEWS Фото: NIKOPOLNEWS

Це легалізація домовленостей з РФ — експерт про запитання Зеленського

16 жовтня 2020

Це опитування не можна вважати репрезентативним. Воно не відповідає стандартам соціологічного дослідження.


Всеукраїнське опитування 25 жовтня, яке організовує Офіс президента є нічим іншим, як політичною технологією. Про це у коментарі Тvoemisto.tv зазначив експерт Центру «Разумкова» Олексій Розумний.

«Це опитування не можна вважати репрезентативним. Воно не відповідає стандартам соціологічного дослідження. Воно є нічим іншим, як політичною технологією під час виборів», — каже він.

Запитання про підтримку вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей він узагалі вважає демонстрацією виконання певних непублічних домовленостей з Російською Федерацією.

«Думаю, це запитання є у списку через те, що існують певні домовленості про просування особливого статусу окупованих територій, легалізації їх особливого статусу в складі України. Ймовірно, це намагання продемонструвати російській стороні прогрес у якихось непублічних домовленостях», — говорить експерт.

Він каже, що можлива маніпуляція результатами цього опитування, адже їх можуть використовувати для легалізації політичних рішень.

Є у списку президента і запитання про те, «чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності». Ним, вважає Олексій Розумний, намагаються активізувати виборця партії президента.

«Це політтехнологія для мобілізації свого електорату, для привернення молодшого виборця. Явка може бути доволі низькою, це може вдарити по підтримці партії президента», — каже Олексій Розумний.

За його словами, у США представники Демократичної партії для того, щоб залучити до виборів своїх потенційних прихильників, організували опитування про легалізацію канабісу.

«Можливо у нас комусь сподобалась така ідея, хтось подумав, що це непоганий хід. І тепер у нашому списку також є запитання про канабіс», — підсумував він.


Джерело:

Олексій Розумний

Провідний експерт політико-правових програм


Народився у 1992 році в Києві.

Освіта:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет (2014).

Кандидат політичних наук (2017).

Робота:

Жовтень 2015р. – червень 2016р. — екскурсовод І категорії в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Листопад 2017р. – березень 2018р. — молодший науковий співробітник аналітично-інформаційного відділу Національного інституту стратегічних досліджень.

З квітня 2018 р. — експерт політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-98

rozumnyi@razumkov.org.ua