РФ хоче знищити енергетику України

15 квітня 2024

Росія намагається знищити українську енергосистему шматок за шматком, досягаючи в цьому відчутних успіхів. Але від блекауту Україну рятують поставки енергії з Європи та розгалужена мережа автономних систем енергозабезпечення. Про це пише французьке видання Le Monde.

Енергорозподільча інфраструктура має власний захист — бетонні блоки, мішки з піском, іноді — залізні сітки для стримування дронів. Але від балістичних ракет такий захист не рятує, каже Володимир Омельченко, експерт з питань енергетики аналітичного Центру Разумкова.

Втім Володимир Омельченко з Центру Разумкова вважає, що енергодефіцит, від якого страждає країна, лише посилюватиметься з липня до наступної зими. На його думку, якщо Україна не отримає додаткову ППО для захисту від російських атак, мільйонам українців доведеться виїхати з деяких міст на півдні та сході на час наступної зими.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko