Політиків з подвійним громадянством надто багато, закон має це врегулювати

15 березня 2017

Ідея про позбавлення українського громадянства тих осіб, які мають паспорти інших держав, є логічною з огляду на те, що Конституція України дозволяє мати лише одне громадянство.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко, коментуючи відповідний законопроект, який був поданий до Верховної Ради Президентом України.

«По-друге, — додав він, — надто багато трапляється випадків із політиками, народними депутатами та іншими представниками влади, коли виявляється, що в них є громадянство інших країн. Тому, звичайно треба створити законодавчі умови для того, щоб Конституція в Україні виконувалася, і дійсно забезпечити механізм, за якого набуття людиною іншого громадянства було би підставою для припинення факту українського громадянства. Тобто потрібне законодавче врегулювання цього питання».

Водночас експерт зазначив, що громадяни мають право обирати громадянство іншої крани. Це не забороняє їм жити на території України, але обмежує їх у певних політичних правах. «Зокрема, якщо вони вибирають інше громадянство, то живучи в Україні вони не можуть, наприклад, брати участі у виборах», — зазначив Юрій Якименко.

За його словами, таке обмеження не є насправді якоюсь новелою, адже це, в принципі, виконання вимог Конституції України.

Чи проголосує нинішня Верховна Рада за такий законопроект, буде залежати від того, яку позицію займе, насамперед, фракція БПП, вважає експерт.

«Якщо вдасться забезпечити підтримку президентської ініціативи цією фракцією, то я думаю, що враховуючи багато історій з подвійними громадянством і значний публічний резонанс від них, за це проголосує й інша фракція коаліції — «Народний фронт», а також і ті фракції або їх представники, які не входять до складу коаліції», — сказав він.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про внесення змін до закону України про громадянство, який пропонує припиняти українське громадянство осіб, що мають громадянство іншої країни. ‎

‎«Законопроект стосується вирішення питання з подвійним громадянством. Цим ‎законом буде встановлено, що особа, яка добровільно отримала громадянство ‎іноземної держави, буде вважатися такою, що потрапляє під дію вимоги про ‎припинення українського громадянства», — заявив представник президента у Верховній Раді Артур Герасимов.‎


Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko