13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення "всенародного опитування", на якому українцям запропонують дати відповідь на 5 питань.
Зеленський хоче, щоб опитування пройшло 25 жовтня, в день місцевих виборів.
Які саме питання плануються та яким чином воно проходитиме, наразі публічно не розповідають. За твердженням Зеленського, питання будуть з розряду тих, які обговорюють "на вулиці, на кухні, в інтернеті, з друзями, батьками або таксистами".
Наразі головна інтрига — суть питань і юридична чистота анонсованого президентом опитування.
На Банковій обіцяють, що Зеленський озвучуватиме питання поступово — по одному за день. За два тижні до виборів така подача зробить саме його ключовим ньюсмейкером і постачальником тем для обговорень на тих же кухнях, вулицях та соцмережах і, звісно ж, у таксі.
З проханням прокоментувати ідею президента УП звернулась до політичного аналітика Фонду демократичних ініціатив ім. Кучеріва Андрія Сухарини та заступника директора Центру Разумкова Михайла Міщенка.
Обидва сходяться на думці, що рішення Офісу є радше іміджевим і політичним, ніж має на меті справді вивчити ставлення українців до певних подій чи явищ.
Для такої мети достатньо було опитати 2 тисячі українців (найбільш поширена вибірка у всеукраїнських опитуваннях), зазначає Міщенко. І витратити на це значно менше коштів.
Президентське опитування у заявленому форматі покаже думку лише тих людей, які безпосередньо в день голосування прийдуть на вибори — тобто найбільш активних.
"Рівень участі в місцевих виборах є найнижчим серед усіх. Як правило, в Україні найвища явка на президентські вибори, дещо нижча на парламентські, а найнижча — на місцеві. Тому отриманий результат не можна буде назвати відображенням точки зору всього населення", — пояснює Міщенко.
В теорії таке опитування можуть провести приватні соціологічні служби. Дві авторитетні соціологічні структури, Фонд демократичних ініціатив ім.Кучеріва та Центр Разумкова, розповіли УП, що до них така пропозиція з Офісу президента не надходила.
Джерело: