ООН має заборонити державі-терористу — Росії — будувати підводні трубопроводи

04 серпня 2022

Росія встигла розбудувати підводні трубопроводи «Турецький потік» і «Блакитний потік». І продовжує використовувати їх для відстежування та передачі інформації щодо суден, що проходять у водах, де прокладені трубопроводи.

Про це в етері Громадського радіо розповів провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський.

«Росія встигла розбудувати підводні трубопроводи «Турецький потік» і «Блакитний потік». «Турецький потік» проходить по діагоналі Чорного моря, споруджений у вільній економічній зоні. Жодне судно тут не зможе пройти непоміченим», — каже Білявський.

За його словами, росіяни використовують трансконтинентальні трубопроводи, аби мати контроль над морями.

Нагадаємо, що у Росії затвердили нову морську доктрину, яка замінила попередню, прийняту у 2015 році.

У новій доктрині наголошується на глобальному суперництві зі США, створенні нових морських баз РФ у світі, а також посиленні Чорноморського флоту. Росія планує побудувати нові пункти обслуговування ВМФ в Азійсько-Тихоокеанському регіоні для «контролю за безпекою функціонування морських транспортних комунікацій в цьому регіоні».

В акваторії Чорного та Азовського морів Росія планує, зокрема, «всебічно зміцнити геополітичні позиції РФ в регіоні» та «вдосконалити й посилити угруповання сил ЧФ, розвинути їхню інфраструктуру у Криму та на узбережжі Краснодарського краю».


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym