Одному з лідерів одеського Майдану Сергію Стерненку оголосили про підозру у вбивстві дворічної давнини. На його підтримку збираються сотні людей, але й проти нього налаштована вагома частина суспільства. Вже зараз можна прогнозувати, що будь-який результат цієї справи залишить незадоволеною половину України: у справі Стерненка чутні відгомони Майдану і звинувачення в політизації правоохоронної системи, у ній переплелися "чиста уголовка" і дискусії про право громадян на самозахист.
Суд над Сергієм Стерненком вже зараз можна назвати одним із найгучніших процесів в Україні. Процесом, який вже зараз без докорів сумління можна назвати політичним.
"Це один із проявів тенденції, яка, на жаль, спостерігається зараз у країні. Це тенденція політизації правоохоронної системи", — говорить президент Центру Разумкова Юрій Якименко.
Він нагадує: увагу громадськості і мітинги перед будівлями судів можна побачити і на інших процесах над відомими політиками і громадськими діячами, що критично ставляться до чинної влади. Справа Стерненка, за словами політолога, є найчутливішою до такої політизації…
… Переслідування Стерненка в очах його прихильників перетворюється не просто на суд над одним із найвідоміших активістів одеського Євромайдану, а до того ж популярним відеоблогером (Youtube-канал, де Стерненко ділиться своїми оцінками громадських і політичних процесів в Україні, має понад 130 тисяч підписників). Для них те, що відбувається в суді, — це свідчення реваншу "антимайданівських" сил, санкціонованого чинною владою відкату України від завоювань "Революції гідності", як називають події 2013–2014 років їхні учасники.
Тому, каже Юрій Якименко, фаєри біля Шевченківського суду і сутички людей у масках із поліцією не можна розглядати як спроби вуличних радикалів диктувати владі свій порядок. Йдеться скоріше про захисну реакцію тієї частини суспільства, яка розділяла цінності, задекларовані Євромайданом.:
Джерело: