"Одеський вбивця" чи "приклад покоління". Хто такий Сергій Стерненко

01 березня 2021

Одному з лідерів одеського Майдану Сергію Стерненку оголосили про підозру у вбивстві дворічної давнини. На його підтримку збираються сотні людей, але й проти нього налаштована вагома частина суспільства. Вже зараз можна прогнозувати, що будь-який результат цієї справи залишить незадоволеною половину України: у справі Стерненка чутні відгомони Майдану і звинувачення в політизації правоохоронної системи, у ній переплелися "чиста уголовка" і дискусії про право громадян на самозахист.


Суд над Сергієм Стерненком вже зараз можна назвати одним із найгучніших процесів в Україні. Процесом, який вже зараз без докорів сумління можна назвати політичним.

"Це один із проявів тенденції, яка, на жаль, спостерігається зараз у країні. Це тенденція політизації правоохоронної системи", — говорить президент Центру Разумкова Юрій Якименко.

Він нагадує: увагу громадськості і мітинги перед будівлями судів можна побачити і на інших процесах над відомими політиками і громадськими діячами, що критично ставляться до чинної влади. Справа Стерненка, за словами політолога, є найчутливішою до такої політизації…

… Переслідування Стерненка в очах його прихильників перетворюється не просто на суд над одним із найвідоміших активістів одеського Євромайдану, а до того ж популярним відеоблогером (Youtube-канал, де Стерненко ділиться своїми оцінками громадських і політичних процесів в Україні, має понад 130 тисяч підписників). Для них те, що відбувається в суді, — це свідчення реваншу "антимайданівських" сил, санкціонованого чинною владою відкату України від завоювань "Революції гідності", як називають події 2013–2014 років їхні учасники.

Тому, каже Юрій Якименко, фаєри біля Шевченківського суду і сутички людей у масках із поліцією не можна розглядати як спроби вуличних радикалів диктувати владі свій порядок. Йдеться скоріше про захисну реакцію тієї частини суспільства, яка розділяла цінності, задекларовані Євромайданом.:


Джерело:

Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko