Новий політичний сезон: чи готові нардепи до розпуску Ради і чи піде на це Зеленський

08 вересня 2020

В Україні стартував новий політичний сезон. Верховна Рада відкрила роботу осінньої сесії, а партії вже щосили готуються до місцевих виборів — 5 вересня офіційно стартує виборча кампанія. На кону багато: політичний розклад в місцевих радах, контроль за ключовими українськими містами, доля уряду і навіть парламенту.

Соціологи фіксують істотне падіння довіри українців до Ради та Кабміну. У "Слузі народу" не виключають, що незабаром можуть відправити у відставку мінімум трьох міністрів, а то й весь уряд. До того ж, на з'їзді своєї партії Володимир Зеленський непрозоро натякнув монобільшості, що може і зовсім розпустити Раду.

За словами президента Центру Разумкова Юрія Якименка, рівень підтримки і довіри громадян до ВР знижується.

"Ми це помітили за підсумками року. Якщо порівняти два опитування — червневий минулого і липневий цього року — рівень довіри істотно знизився. Зараз вже 75% громадян не довіряють ВР", — сказав сайту "Сьогодні" Юрій Якименко.

Сайт "Сьогодні" писав, що у вересні Зеленський отримує законні підстави розпустити парламент — у Ради IX скликання закінчився річний імунітет від відставки. За Конституцією, президент може відправити Раду на перевибори в трьох випадках: якщо розпадеться коаліція (тобто якщо в монобільшості залишиться менше 226 депутатів); якщо протягом 30 днів після відставки уряду не буде сформовано новий; і якщо протягом однієї сесії Рада 30 днів не працюватиме в пленарному режимі.

Юрій Якименко зазначає, що поки рішення приймаються, необхідних 226 голосів "за" під куполом є. Хоча, за його словами, ця більшість швидше формується на основі колишньої монобільшості та інших, які голосують разом з ним.

"Проблеми та конфлікти у фракції ("Слуга народу". — Авт.) тривають, її монолітність губитиметься. Коли потрібна буде консолідація, можливо, її не буде. Що я маю на увазі? Зараз тривають розмови про зміну економічного блоку в уряді, а може, навіть і цілого уряду. Уявімо собі, коли змінюється Кабмін і немає можливості сформувати новий... Це очевидні підстави для президента розпустити парламент. Чи буде це доцільно? Залежить від динаміки підтримки президентської політичної сили. Попереду місцеві вибори. Їх результати також покажуть ставлення громадян до нинішньої партії влади", — сказав сайту "Сьогодні" Юрій Якименко.


Джерело:

Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko