Нові політичні ініціативи та їхні шанси

28 листопада 2016

За законом, наступні парламентські вибори мають відбутись у 2019 році. Для дострокових парламентських виборів зараз немає конституційно-правових умов та критичної маси зацікавлених в цьому політичних сил, які в парламенті можуть вплинути на цей процес, каже заступник генерального директора Центру Разумкова Юрій Якименко. Експерт досить скептично сприймає нові політичні ініціативи та їхні шанси, прогнозує жорстку конкуренцію між ними та більш досвідченими «Батьківщиною» і Радикальною партією Ляшка.

«Я можу розцінювати як досить подібні проекти: є лідер, є бажання використати невдоволення чи очолити невдоволення людей владою, і немає всього іншого по суті. Тобто немає чіткого бачення цілей, саме політичних. Не того, що ти хочеш виборів, а того, що ти будеш робити після виборів», — зауважив він.

Юрій Якименко також нагадав, що згідно із законодавством політичні рухи та виборчі блоки не можуть брати участі у виборах — лише партії.

«Можна співпрацювати в тактичних питаннях, коли йдеться про вимогу, скажімо, формування нового ЦВК чи вимогу дострокових виборів. Але далі, коли у нас заборонені виборчі блоки, постає питання, що політичні сили, які на них ідуть — вони всі виступають конкурентами», — нагадав Якименко.


Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko