Китайці люблять наше: за останні роки експорт української агропродукції до Китаю зріс у 12 разів

28 квітня 2017

Одним із найбільш перспективних ринків у всьому світі вважається китайський. Зараз тут особливо успішно продається сільськогосппродукція з України. І, кажуть експерти, це тільки початок експансії вітчизняного виробника у Піднебесній, пише газета "Експрес".

— Яка динаміка торгівлі з КНР?

— З 2012 року обсяги зовнішньої торгівлі з цією країною щороку зростають, після того, як Україна почала втрачати російські ринки продукції, — розповідає Катерина Маркевич, експерт економічних програм Центру Разумкова.
У 2015 році за показниками експорту-імпорту Китай посідав третє місце серед наших торговельних партнерів. У 2016-му за експортом ми дещо втратили свої позиції й посіли шосте місце, але за імпортом опинилися на другому. У загальному експорті України Китай займає 5%. Торік ми продали до цієї країни товарів на 1,83 мільярда доларів США, а імпортували на 4,69 мільярда. Тобто зараз ми стали більше завозити китайських товарів. Однак загалом торгівля України із КНР має позитивну тенденцію, бо ця країна входить до кола наших головних партнерів.

— Що ми продаємо до КНР?

— Серед основних товарних груп за 2016 рік на першому місці були руди, шлаки і зола (34,7% від загального експорту до КНР). На другому місці — зернові культури (25,3%).

Цікаво, що з 2014 року поставки українських зернових почали зростати й поступово витісняти продукцію машинобудування. Водночас у Китаї зріс попит на українські харчові продукти.

джерело

Катерина Маркевич

Провідний експерт економічних і соціальних програм


Народилася в 1989 році в Дніпропетровську.

Освіта:

  • Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, факультет міжнародної економіки (2010);
  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин (2012);
  • Здобувач Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України.
  • Проходила практику в Управлінні зовнішніх зносин та ЗЕД Дніпропетровської облдержадміністрації (2009), Комісії з земельних відносин та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради (2009), Секретаріаті Комітету зовнішніх зносин Верховної Ради України (2011), Управлінні інвестиціями та інноваціями Торгово-промислової палати України (2012).

Робота:

  • Попередній досвід роботи: Міжнародна консалтингова компанія «H-aRt», ПАТ «Український інститут проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств Укрнафтохімпроект»;
  • жовтень 2012 р. – березень 2014 р. — молодший експерт економічних програм Центр Разумкова;
  • з березня 2014 р. — експерт економічних програм Центру Разумкова.

Автор наукових статей у виданнях ВАК України та учасник понад 30 міжнародних науково-практичних конференцій з тематики інвестиційної діяльності секторів української економіки, міжнародної інвестиційної діяльності на ринках країн групи БРІКС.

(044) 201-11-98

markevych@razumkov.org.ua

kateryna.markevych