Експерт пояснив, чого слід чекати від нового політичного сезону Україні
Заступник генерального директора з аналітичної роботи, директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко пояснив, чого варто чекати від нового політичного сезону в Україні.
Якименко зауважив, що початок політичного сезону в Україні вже продемонстрував збереження колишньої розстановки політичних сил і не показав жодних різких змін балансу між складом коаліції і некоаліційними силами.
Відповідно, перші дні політичного сезону досить видалися спокійними, перш за все, оскільки це лише період деякої розкачки після канікул в парламенті, тому основні інтриги нового сезону ще попереду.
"Думаю, що поки що коаліція збереже свій склад, тому різких змін навряд чи варто очікувати. Але ті політичні сили, які сьогодні не входять до складу коаліції і знаходяться на висхідній динаміці рейтингів, в першу чергу — "Батьківщина", а також нові політичні проекти, що не дадуть зняти з порядку денного тему проведення дострокових виборів. Також цю тему буде постійно піднімати "Опозиційний блок", тому можна очікувати і пожвавлення і
загострень у міру того, як парламент почне переходити до розгляду нагальних питань порядку денного", — спрогнозував експерт.
За його словами, першим буде резонансний закон про спецконфіскацію, хоча спочатку від парламенту можна очікувати і серйозної уваги до соціально-економічних питань, оскільки тема тарифів, рівня заробітної плати, прожиткового мінімуму активно експлуатувалася і буде експлуатуватися політичними силами, які не є учасниками коаліції.
Крім того, фахівець підкреслив, що на країну чекає непростий бюджетний процес. Він зауважив, що представники Кабміну вже говорять про деякі напрями скорочення бюджетних виплат або оптимізації.
"Якщо аналізувати всю картину політичної ситуації в цілому, то, безумовно, перший визначальний фактор — це конфлікт на Донбасі і війна з Росією. Від динаміки процесів там залежатиме і ситуація в Україні. Тому ті політичні події і процеси, які будуть відбуватися в інших країнах (в першу чергу, виборчі кампанії), будуть стосуватися нас опосередковано через їх вплив на відносини Росії і Заходу, тобто чи будуть зберігатися санкції, з чийого боку і так далі. Це, власне, головний інструмент їх впливу на ситуацію. Думаю, що після виборів в цих країнах збережеться та ж риторика: Україну треба підтримувати і так далі. Але ось як бути з Росією?", — наголосив Якименко.
Коментуючи внутрішньополітичні процеси, на його думку, конкуренція буде залишатися гострою, оскільки очікування виборів висітиме в повітрі весь час. Значна частина суспільства не задоволена усіма інститутами влади, вона готова йти на вибори, і, безумовно, політики будуть до цього апелювати. У першу чергу йдеться про тих політиків, які розглядатимуть вибори як шанс поліпшити своє становище або увійти до наступного складу парламенту.
"Сезон буде цікавим. Однак я б не очікував якихось значних змін у владі — ні в парламенті, ні в уряді. Думаю, що найближчі півроку — це буде період більшої стабільності, ніж до того", — підсумував експерт.