Допит Януковича: що це було?

01 грудня 2016

Головний наслідок допиту Віктора Януковича полягає у тому, що колишній президент несподівано отримав прямий канал для впливу на українське суспільство, і я не знаю, чиїм було це рішення і до кого у зв'язку з цим висувати претензії.

Я далеко не впевнений, що цього хотів сам Янукович. Досі не знаю, в якому статусі і де він проживає, чи є він біженцем, чи є він громадянином РФ - хто він, зрештою. Тому, думаю, Генеральна прокуратура та інші правоохоронні органи мали б потурбуватися про те, щоб його статус став зрозумілим, а вже після того ми могли б обговорювати наслідки цього допиту.

Мені здається, що справжньою метою допиту Віктора Януковича для його ініціаторів була зовсім не зміна ставлення українського суспільства до подій на Майдані чи до самого Януковича. Йшлося про те, щоб вкинути до інформаційного простору деякі меседжі, які працюватимуть на реалізацію сценарію розвитку подій в Україні, ймовірно, розробленого у Москві.

На мою думку, ключові речі у тому, що озвучив Янукович, стосувалися меседжів про нестабільність в Україні, неспроможність нинішньої влади, погіршення економічного становища людей, підвищення комунальних тарифів - тобто усіх тих лозунгів, під якими, наприклад, збираються протестні мітинги у центрі Києва.

У цьому розумінні Віктор Янукович не був оригінальним, він просто працював у цьому самому ключі, він виступив як інструмент для вкидання цих меседжів.


Віктор Замятін

Директор політико-правових програм


Народився 13 січня 1966 року.

Освіта:

Закінчив історичний факультет Московського державного університету ім. Ломоносова, стажувався у Франції, Ізраїлі.

Робота:

Працював журналістом видань «КоммерсантЪ», «День».

З 2007 по 2010 роки працював головним консультантом, завідувачем відділу в секретаріаті Президента України.

З грудня 2012 року — провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова.

Заслужений журналіст України, державний службовець третього рангу.

Володіє англійською, сербською, хорватською, французькою і польською мовами.

(044) 201-11-92

zamiatin@razumkov.org.ua

viktor.zamiatin